Jak prawidłowo dobrać kocioł gazowy do Twojego mieszkania?

Dom
punktzaczepienia
Jak prawidłowo dobrać kocioł gazowy do Twojego mieszkania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrzewanie mieszkania czy domu można realizować na wiele sposobów, wykorzystując energię w różnej postaci. Najczęściej wciąż stosuje się kotły przystosowane do spalania w nich paliw stałych, głównie węgla, ale też ekologicznych materiałów opałowych takich jak pellet czy ekogroszek. Zaraz po nich są jednak kotły gazowe, na które decyduje się coraz więcej właścicieli domów. Wynika to z faktu, że ogrzewanie gazem jest efektywne, a przy tym rozsądne pod względem ekonomicznym. Poza tym obecnie rurociągi są doprowadzone nawet do małych miejscowości, a to dodatkowo zachęca do korzystania z gazu. Kotły gazowe wydają się natomiast jedynym słusznym rozwiązaniem w przypadku mieszkań. Chcąc ich używać, trzeba je najpierw prawidłowo dobrać. Jak dobrać kocioł gazowy do swoich potrzeb?

Kocioł gazowy w mieszkaniu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy doborze kotła gazowe zdecydowanie najważniejsza jest jego moc. Przyjmuje się, że na każde 10m2 powierzchni wymagającej ogrzewania powinno się zapewnić 0,6 kW mocy. Warto jednak pamiętać, że są to liczby mocno przybliżone, ponieważ wiele może zależeć od konkretnych warunków. W energooszczędnych budynkach wystarczające mogą okazać kotły nawet poniżej 10 kW, ale czasami w mieszkaniu może istnieć zapotrzebowanie na kocioł taki jak buderus gb072 14 kw, a więc o mocy aż 14 kW. Należy zadbać o to, aby kocioł gazowy miał jak największy zakres modulacji mocy. Dzięki niemu moc urządzenia odpowiednią do podgrzewania wody użytkowej można zmniejszyć, gdy kocioł pracuje w trybie ogrzewania. To ważne, ponieważ korzystanie z pełnej mocy kotła byłoby po prostu niepotrzebne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Strona internetowa  i jej wpływ na wizerunek firmy
Strona internetowa i jej wpływ na wizerunek firmy
W dzisiejszych czasach o odniesieniu sukcesu w biznesie decyduje wiele czynników. Wysokiej jakości produkty i usługi oraz atrakcyjne ceny nie […]
Polecamy