Jak wziąć kredyt na firmę?

Osoby pragnące założyć działalność gospodarczą lub prowadzące już własne przedsiębiorstwo często narzekają na brak pieniędzy. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest złożenie w banku wniosku o kredyt gotówkowy, odnawialny, inwestycyjny bądź obrotowy. Aby go otrzymać, trzeba oczywiście spełnić konkretne kryteria oraz przedstawić szereg niezbędnych dokumentów. Jeśli zależy nam na szybkim przejściu procesu starania się o kredyt na firmę, powinniśmy skorzystać z profesjonalnego doradztwa, jakie oferuje ekspert kredytowy Szczecin to jedno z miast, w których możemy skorzystać z takiej usługi.

Podstawowe zasady i warunki 

Kredyt otrzymany na firmę można z powodzeniem przeznaczyć choćby na konkretne inwestycje, zakup niezbędnych materiałów eksploatacyjnych, szkolenia dla pracowników czy nabycie nieruchomości. Formalności są tutaj dosyć skomplikowane, ponieważ konieczne jest złożenie w danej instytucji rzetelnego biznesplanu oraz dostarczenie informacji o aktualnej kondycji finansowej. Dotyczy to zarówno nowych przedsiębiorstw, jak i tych o długim stażu na rynku.

Oprócz tego nie obejdzie się bez posiadania pełnej zdolności kredytowej i stosownego zabezpieczenia, a w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – zgody ogółu członków zarządu. Firma jest też zawsze zobowiązania do przedstawienia zaświadczenia o wpisie do CEIDG, numeru REGON oraz Numeru Identyfikacji Podatkowej (ewentualnie zaświadczenia z KRS). Na podstawie analizy powyższych dokumentów bank dokonuje oceny potencjału ekonomicznego. Dodajmy, że kredyty są najczęściej udzielane podmiotom funkcjonującym od co najmniej roku, choć niekiedy nawet przedsiębiorstwa z sześciomiesięcznym stażem mogą liczyć na spore środki finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 − 2 =