Jakimi produktami możesz przeprowadzić dezynfekcję?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Jakimi produktami możesz przeprowadzić dezynfekcję?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Możesz zdezynfekować szeroką gamę produktów używając tych domowych środków dezynfekujących. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że produkt, który wybierzesz powinien być odpowiedni do użycia na materiale, który dezynfekujesz.

Na przykład, jeśli masz podłogi z twardego drewna dębowego i dezynfekujesz je środkiem czyszczącym z olejkiem sosnowym, może to nie być najlepszy pomysł. Środki dezynfekujące z olejkiem sosnowym są skuteczne w zabijaniu bakterii i wirusów na powierzchniach takich jak winyl i plastik, ale mogą pozostawić tłuste pozostałości, które mogą uszkodzić drewniane wykończenia.

Środki do dezynfekcji ogólnego przeznaczenia

Większość środków dezynfekujących ogólnego przeznaczenia jest skuteczna wobec bakterii, grzybów, wirusów i niektórych form pasożytów. Środki te dostępne są na stronie https://medisept.pl/. Są one dostępne w płynie lub w sprayu, a wiele z nich można stosować na twardych powierzchniach, takich jak podłogi i blaty, a także na tkaninach, takich jak pościel i ubrania.

Detergent do prania

Detergenty do prania są dobre w usuwaniu organicznych plam z tkanin, ale mogą również zabijać zarazki i bakterie, gdy dodaje się je do gorącej wody podczas procesu prania. Wiele marek jest teraz sprzedawanych jako „antybakteryjne” detergenty do prania, ponieważ zawierają one antybakteryjne substancje chemiczne zwane „czwartorzędowymi związkami amonowymi”. Te składniki zabijają pewne rodzaje bakterii, grzybów i wirusów przez zakłócanie ich zewnętrznej powłoki, dzięki czemu pękają (litygują).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
O czym warto pamiętać podróżując z psem?
O czym warto pamiętać podróżując z psem?
Dla wielu psów podróż i eksplorowanie nowych miejsc to niezwykle przyjemne przeżycie. Zdarzają się też takie, dla których jest to […]
Polecamy