Jaki napęd stosowany jest w maszynach, wykorzystywanych w przemyśle?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Jaki napęd stosowany jest w maszynach, wykorzystywanych w przemyśle?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Maszyny i urządzenia znajdujące zastosowanie w przemyśle wymagają właściwie dobranych zespołów napędowych. Muszą one zapewniać prawidłową moc, jak i moment obrotowy. W związku z tym powinny być również precyzyjnie dopasowane do zleconych zadań. Niezbędne są zatem właściwe przekładnie oraz części, które służą przeniesieniu momentu obrotowego do konkretnych podzespołów.

Rozwiązania w przemyśle

Wśród wielu rodzajów napędów przemysłowych jednym z najchętniej stosowanych jest połączenie silnika elektrycznego wraz z przekładnią mechaniczną, a także wykorzystywanie silników elektrycznych dających właściwą charakterystykę pracy bez używania dodatkowych elementów. Jednym z nich są silniki napędzane prądem stałym lub zmiennym. Jeśli chodzi o urządzenia, których funkcjonowanie wymaga dostarczania systemom automatyzacyjnym danych o położeniu elementu, liczbie obrotów czy pokonanej drodze stosowane są serwomotory. W przypadku potrzeby wysokiej precyzji, która polega na wprowadzeniu ściśle wyznaczonej liczby obrotów, stosowane są natomiast silniki krokowe. Zastosowanie znajduje także przekładnia ślimakowa, szczególnie w odniesieniu do aplikacji wymagających tak zwanej samohamowności. Znajdują one zastosowanie w specjalnych motoreduktorach, które dostępne są na witrynie internetowej sklepu: https://sempolska.com.pl/oferta/motoreduktory-walcowe-keb-3-2/motoreduktory-walcowe-keb-3-2-3/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są sposoby na utrzymanie białych zębów?
Jakie są sposoby na utrzymanie białych zębów?
Istnieje wiele sposobów na utrzymanie białych zębów, ale niektóre są lepsze od innych. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoje perłowe […]
Polecamy