Palenisko ogrodowe – alternatywa dla tradycyjnego grilla

W okresie wiosenno-letnim wiele osób uwielbia urządzać wieczorne imprezy na świeżym powietrzu, gdyż jest to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny i znajomych. Aby w znacznym stopniu uatrakcyjnić takie spotkania, warto w ogrodzie lub na działce postawić specjalne palenisko. Pozwoli ono bowiem bezpiecznie rozpalać ognisko i przygotowywać na nim smaczne potrawy. Wyjątkowo solidne i atrakcyjne wizualnie paleniska posiada w swojej ofercie sklep https://www.es-er.pl/.

Konstrukcja pełniąca kilka istotnych funkcji 

Palenisko ogrodowe posiada zazwyczaj kształt okrągłej misy osadzonej na trzech nogach i jest wykonane z wytrzymałej stali lub żeliwa. Dodatkowo jest wyposażone w uchwyty, dzięki czemu nadaje się do bezproblemowego przenoszenia z miejsca na miejsce (np. z ogrodu na taras). Służy przede wszystkim do rozpalania ogniska oraz grillowania i pieczenia rozmaitych dań, takich jak choćby kiełbaski, szaszłyki czy pianki. Stanowi zatem wspaniałą alternatywę dla tradycyjnego grilla, ale w przeciwieństwie do niego gwarantuje całkowicie bezawaryjną pracę (ze względu na nieskomplikowaną budowę).

Może być również idealnym źródłem ciepła w jesienne, chłodne wieczory. Jak by tego było mało, jeśli połączymy palenisko z wędzarnią, będziemy mogli bez problemu przygotowywać na nim wędzonki. Przy zakupie omawianej konstrukcji warto zawsze zadbać o zaopatrzenie się w szereg praktycznych akcesoriów, które pozwolą zwiększyć jej funkcjonalność. Chodzi zwłaszcza o:

– pokrywę – niezbędną w procesie gaszenia ogniska

– trójnóg – umożliwiający postawienie kociołka

– ruszt lub kociołek żeliwny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + 7 =