W jaki sposób należy dbać o motocykle?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
W jaki sposób należy dbać o motocykle?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu motocyklistów ich pojazdy to swego rodzaju oczko w głowie i przykuwają im szczególną uwagę. Jednak nawet jeśli motocykl nie jest Twoim całym życiem, nie zwalnia Cię to z obowiązku jego właściwej konserwacji. Utrzymanie motocykla we właściwym stanie znacznie zwiększy jego żywotność. Co więcej, będzie on wzbudzał podziw przechodniów i znajomych. Jak zatem o niego zadbać?

Podstawowe czynności każdego posiadacza motocykla

Odpowiednia konserwacja obowiązuje każdy pojazd jednośladowy. Nieważne, czy jest to przejściowa maszyna, czy taki klasyk jak Simson Schwalbe. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby nie znajdowały się na nim żadne zabrudzenia. Mycie motocykla powinno odbywać się systematycznie i dokładnie. Aby zniwelować szanse na przedostanie się wody do rur, łożyska, czy innych elementów, zaleca się myć go ręcznie i z wykorzystaniem specjalnych środków czyszczących.

Kolejnym ważnym elementem konserwacji jest smarowanie łańcucha, aby zapobiec jego korozji. Przy okazji warto zwrócić na jego naciąg. Jeśli łańcuch jest zbyt luźny, albo za bardzo napięty, może to skutkować uszkodzeniem zębatek, a nawet skrzyni biegów. Podstawowym elementem każdego motocykla są opony. To nim trzeba poświęcić szczególną uwagę. Warto pamiętać o regularnej ich wymianie, szczególnie jeśli uprawia się głównie jazdę ekstremalną w trudnych warunkach. Warto również sprawdzać każdego dnia przed jazdą ciśnienie w oponach. Należy sobie wypracować ten nawyk, szczególnie przy wysokiej eksploatacji pojazdu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Content, grafika, UX – podstawy dobrej strony www
Content, grafika, UX – podstawy dobrej strony www
W dzisiejszych czasach marketing odbywa się przede wszystkim za pośrednictwem Internetu. Dlatego też każda firma chcąc zaistnieć na rynku jako […]
Polecamy