Jaki pokarm serwować na co dzień swojemu kotu, aby zapewnić mu jak największy komfort i zdrowie?

Dieta kota jest znacznie bardziej wymagająca niż ta od psa. Nie ma tutaj takiej dowolności wyboru, a jedzenie opiera się głównie na mięsie. Nie znaczy to jednak, że wystarczy się ograniczać jedynie do mięsnych resztek z obiadu. Co podawać kotu, żeby zapewnić mu jak największy komfort i zdrowie? 

Podstawowe składniki dla kota

Jedzenie dla kota powinno być zbilansowane i zgodne z jego potrzebami żywieniowymi. Najlepsze pod kątem strawności jest mięso i produkty odzwierzęce. Nie można mu jednak podawać go w wersji surowej. Sprawdzą się tu też podgrzane resztki z obiadu. Świetnym dodatkiem mogą być gotowe podroby np. w formie wątróbki, które zawierają sporo białka. Koty uwielbiają też mleko, które uzupełni składniki odżywcze, jakich brakuje w mięsie. 

Karmy jako istotny dodatek

W celu zbilansowania diety zwierzę można dożywiać też karmami weterynaryjnymi dla kota. Dużą ich zaletą jest mnogość minerałów i witamin, których czasami brakuje w mięsie. Jest to też duże ułatwienie dla właściciela, który nie musi poświęcać czasu na gotowanie. Karmy weterynaryjne opierają się na wielu rodzajach mięs, a czasami też na ziemniakach czy ryżu. Warto kupić kilka ich rodzajów, co zapewnia różnorodność posiłku. Należy też wybierać takie karmy, które kot spożywa z największą radością i smakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 2 =