Jakie owoce jest łatwo hodować?

Wielu początkujących ogrodników-amatorów poszukuje pomysłów na to, jak cieszyć się smakiem własnych plonów i jednocześnie nie musieć spędzać całego sezony na męczących i czasochłonnych pracach ogrodniczych jak pielenie czy przycinanie roślin.

Szczególnie chętnie w sklepach i na bazarach wybierane są różnorodne sadzonki krzewów owocowych czy drobnych roślin zielnych, w tym truskawek i poziomek, jednak część roślin owocowych jest skomplikowana w uprawie i utrzymaniu, a plony bywają niesatysfakcjonujące. Na jakie gatunki się zdecydować, jeśli nie mamy jeszcze niezbędnego doświadczenia?

Owocowe krzewy i krzewinki do ogrodu

Dla początkujących najlepsze są gatunki roślin przystosowane do specyficznych dla Polski warunków, a więc dobrze znoszące wyższe temperatury i okresowe susze latem oraz odporne na przemarzanie zimą. Z mniejszych roślin, którymi możemy obsadzić doniczki na tarasach, sprawdzą się truskawki, natomiast na większych powierzchniach dobrze odnajdą się borówki amerykańskie, które zyskują w Polsce coraz większą popularność.

Dobrze przygotowana i prowadzona plantacja borówki amerykańskiej może stać się wyjątkowo dochodowym interesem, gdyż te drobne, fioletowe jagody znajdują się w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych owoców, jednak nawet pojedynczy krzew potrafi wydać obfite plony, które wystarczą na potrzeby kilku osób.

Niewątpliwą zaletą borówek jest fakt, że choć w smaku są bardzo zbliżone do jagód, to mają mniej intensywną barwę, dłużej utrzymują świeżość po zerwaniu i przede wszystkim bez problemu dają się wyhodować nie tylko na profesjonalnej plantacji, ale nawet w przydomowym sadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia + piętnaście =