Jakich materiałów używa się do zabezpieczenia paczki?

Przesyłki kurierskie są coraz bardziej powszechną formą wysyłania różnych paczek. Wysyłamy zarówno przesyłki prywatne, jak i takie, które wymieniamy z różnymi sklepami internetowymi. Taka forma wysyłek jest bardzo wygodna, głównie, dlatego że standard obsługi jest z grubsza taki sam wszędzie. Niezależnie czy wykorzystujemy przesyłki kurierskie w Słupsku, czy w Warszawie możemy spodziewać się takiego samego standardu obsługi. Nie do przecenienia jest również fakt, że kurier zabiera naszą paczkę z naszych rąk, a my sami nie musimy nigdzie jechać z nią, aby ją wysłać. Z takimi przesyłkami jest jednak jeden mały szkopuł.

Uszkodzenia przesyłek w trakcie transportu

Firmy realizujące przesyłki kurierskie oczywiście biorą odpowiedzialność za wszelkie zniszczenia, jakie powstają podczas transportu, ale przeważnie jest to trudne do udowodnienia. Niezależnie, gdzie mieszkamy może się zdarzyć, że nasza przesyłka zostanie uszkodzona przez przesyłki kurierskie Kraków, Warszawa, Wrocław są miastami, w których realizuje się najwięcej przesyłek. Doświadczenie mieszkańców mówi, że najlepszym zabezpieczeniem paczki jest jej odpowiednie spakowanie.

Czym zabezpieczać paczki?

Materiały, jakie są wykorzystywane do zabezpieczania paczek są przeróżne, ale powinniśmy zaopatrzyć się w cztery główne rodzaje:

  • kartony dopasowane do rozmiaru paczki,
  • wypełniacze (folia bąbelkowa, styropianowe granulki o różnej gradacji, mniejsze kartoniki stosowane jako wypełnienie),
  • profile zabezpieczające,
  • mocna taśma samoprzylepna.

Jeśli spakujemy paczkę za pomocą wymienionych elementów, ryzyko jej uszkodzenia, nawet jeśli kurier nie będzie się z nią obchodził łagodnie, jest zdecydowanie mniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − trzy =