Jak tanio dojechać na lotnisko?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Jak tanio dojechać na lotnisko?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli zamierzasz w najbliższym czasie podróżować samolotem, z pewnością musisz dopiąć na ostatni guzik wiele spraw związanych z przygotowaniami. Na przykład – jeśli mieszkasz daleko od lotniska – konieczne będzie zorganizowanie sobie transportu na lotnisko i z powrotem. Jest to dosyć problematyczna kwestia, niemniej jednak istnieje kilka sposobów na jej rozwiązanie.

Możesz zapytać: Jeśli mam własny samochód, dlaczego by go nie użyć? Jest to jakieś rozwiązanie, jednak pamiętaj, że podczas Twojej nieobecności samochód będzie musiał na Ciebie czekać. Wszystkie parkingi wokół lotnisk z reguły są płatne, więc zazwyczaj takie rozwiązanie się nie opłaca.

Co począć wobec tych faktów? Praktyka pokazuje, że warto wynająć samochód z wypożyczalni aut. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Osoba za to odpowiedzialna przywozi samochód w umówione wcześniej miejsce, a potem odbiera go tam, gdzie Ty zakończysz podróż. Nie musisz martwić się więc tym, co poczniesz z autem podczas Twojej nieobecności. Oczywiście ceny wynajmu z reguły nie są zbyt niskie, niemniej jednak wygoda jaką zapewnia to rozwiązanie przyćmiewa wszelkie niedogodności związane z kosztami. Jeśli znajdziesz dobrą okazję, to być może nawet uda Ci się wypożyczyć auto za 60-80 zł za dzień. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że prawie każda wypożyczalnia samochodów nalicza opłaty za doby, a nie godziny. W związku z tym, jeśli decydujesz się na wynajem auta nawet na kilka godzin, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić za całą dobę użytkowania.
Warto także rozeznać się z ofertą busów oraz autokarów, które odjeżdżają z Twojej okolicy. Wiele z nich ma przystanki w okolicy lotnisk, co umożliwia podróżnym szybkie dotarcie do swoich terminali.

Zorganizowanie sobie odpowiedniego transportu na lotnisko nie należy do łatwych zadań. Niemniej jednak z pewnością uda Ci się znaleźć środek transportu w pełni spełniający Twoje oczekiwania. Przejrzyj oferty umieszczane w Internecie, których jest na pewno sporo. Szukaj ich wpisując w wyszukiwarkę frazy typu: “Wypożyczalnia samochodów Kraków lotnisko”; “Busy na lotnisko”; itd. Na pewno znajdziesz ofertę, która Cię usatysfakcjonuje. Życzymy powodzenia!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co może przydać się na wakacjach z dzieckiem?
Co może przydać się na wakacjach z dzieckiem?
Lato zbliża się wielkimi krokami, więc najwyższy czas zadbać o wybór kierunku swojego wypoczynku. Podróżujący z dziećmi dobrze wiedzą jednak, […]
Polecamy