Jakie branże na rynku używają oprogramowania do projektowania 3D?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Jakie branże na rynku używają oprogramowania do projektowania 3D?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oprogramowanie do projektowania 3D jest wykorzystywane w wielu branżach. Najpopularniejszą z nich jest produkcja, ale można je również znaleźć w architekturze, inżynierii, a nawet edukacji.

Produkcja

Większość używanego obecnie oprogramowania do projektowania 3D została stworzona do użytku w produkcji. Oznacza to, że większość osób używających tego typu oprogramowania pracuje nad produktami, które ostatecznie trafią do produkcji. Niektóre przykłady obejmują:

Oprogramowanie do projektowania samochodów

Wiele osób myśli, że samochody są po prostu budowane ręcznie, ale prawda jest taka, że wiele projektów samochodów zaczyna się jako rysunki komputerowe. Te rysunki są używane przez inżynierów, aby upewnić się, że wszystko pasuje do siebie poprawnie, zanim jakiekolwiek części są rzeczywiście wykonane. Program do projektowania 3D może być również wykorzystywany do projektowania prototypów nowych części lub nowych modeli istniejących pojazdów.

Oprogramowanie do projektowania przemysłowego

Projektanci przemysłowi używają oprogramowania do projektowania 3D do tworzenia koncepcji nowych produktów lub ulepszania istniejących projektów, zanim trafią one do produkcji. Na przykład, jeśli firma chce stworzyć nową kuchenkę mikrofalową z lepszym interfejsem lub większą liczbą funkcji, projektanci przemysłowi mogą wziąć istniejący model i dodać te funkcje za pomocą oprogramowania do projektowania 3D, zanim wyślą swoją propozycję z powrotem do inżynierów, którzy faktycznie zaprojektują produkt od podstaw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak walczyć z otyłością?
Jak walczyć z otyłością?
Otyłość to ogromny problem natury zdrowotnej, ale też estetycznej. Szacuje się, iż z nadmiernymi kilogramami walczy blisko 20% mężczyzn oraz […]
Polecamy