Jak można zapobiegać awariom maszyn przemysłowych?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Jak można zapobiegać awariom maszyn przemysłowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Produktywność firmy produkcyjne zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych czynników jest zredukowanie do minimum wszelkim przestojów w produkcji. W tym celu należy mieć na uwadze trzy główne powody odpowiedzialne za tego rodzaju przerwy. Chodzi mianowicie o błędy popełniane przez operatorów maszyn, awarie sprzętu oraz przerwy w dostawie energii elektrycznej. Rozwiązaniem pierwszego problemu jest skuteczniejsze szkolenie swoich pracowników. Oprócz tego należy zadbać o właściwą konserwację maszyn przemysłowych i w miarę możliwości korzystać z rezerwowych źródeł zasilania.

Jak wyeliminować przestoje w dostawach prądu?

Chociaż zaopatrzenie się w rezerwowe źródła zasilania jest dobrym pomysłem, należy zwrócić uwagę na inne mechanizmy, które mogą spowodować zatrzymanie pracy w zakładzie. Chodzi między innymi o zmiany konfiguracji połączeń w systemie skutkujące przepięciami. Aby tego uniknąć, warto wyposażyć się w ograniczniki przepięć oraz zabezpieczenie odgromowe. Niezwykle przydatne są specjalne systemy pozwalające szybko wykryć wszelkie awarie.

Podstawowe elementy konserwacji maszyn przemysłowych

Po zadbaniu o sprawne dostawy energii elektrycznej należy skupić się na prawidłowej konserwacji posiadanych maszyn. W tym celu warto używać wysokiej jakości preparatów smarnych. Muszą cechować się odpowiednimi właściwościami. Z uwagi na ogromną liczbę takich środków dostępnych na rynku, znalezienie idealnego produktu może sprawić nam nieco problemów. Częstotliwość smarowania danej maszyny powinna zgodna z zaleceniami producenta. Zarówno nadmierne smarowanie, jak i używanie zbyt małej ilości smaru będzie miało negatywne skutki na funkcjonowanie sprzętu przemysłowego. Ciekawym pomysłem jest zainwestowanie w centralne smarowanie składające się z układu dozowników, pomp i smarownic. Produkty dostępne na stronie https://www.centralne-smarowanie.pl pozwolą na bezproblemowe użytkowanie maszyn przemysłowych oraz podniesienie jakości ich pracy. Automatyczne smarowanie umożliwia zapewnienie właściwego tarcia wszystkich części maszyny – drastycznie zmniejszy się ich zużycie. Tym samym nie będą konieczne częste wymiany podzespołów przekładające się na wyższe koszty dla przedsiębiorstwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać odpowiednią odzież dla dziecka – czym się kierować podczas zakupów?
Jak dobrać odpowiednią odzież dla dziecka – czym się kierować podczas zakupów?
Rodzice zrobią dla swoich dzieci wszystko. Poświęcają długie godziny na zgłębianie wiedzy o diecie maluszków, doborze fotelików i leczeniu pierwszych […]
Polecamy