Jakie deski kupić na taras?

Dom
punktzaczepienia
Jakie deski kupić na taras?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras to wspaniałe miejsce do spędzania czasu z rodziną. Aby w pełni się nim cieszyć, przy budowie warto zadbać zarówno o jego wygląd, funkcjonalność, jak i wytrzymałość. Wybór nawierzchni tarasu jest tu kluczowy. Najczęstszym materiałem stosowanym do ułożenia podłóg tarasu jest drewno. Dobór odpowiednich desek nie jest już tak oczywisty. Na rynku dostępne są deski z drewna krajowego, europejskiego, ale i egzotycznego.

Wytrzymałość przede wszystkim

Wybierając podłogę należy pamiętać, że deska tarasowa powinna być przede wszystkim bardzo wytrzymała. Drewno, z którego będzie ona wykonana powinno charakteryzować się dużą twardością i jak największą gęstością. Dzięki temu materiał będzie odporny na warunki atmosferyczne. Wysoka wytrzymałość drewna użytego do budowy tarasu gwarantuje, że będzie on służył domownikom przez długie lata.

Spośród krajowych drzew stosowanych do produkcji desek tarasowych do najpopularniejszych należą: dąb, jesion, sosna, świerk oraz modrzew. Gatunki iglaste są często stosowane m.in. ze względu na ich łatwą dostępność oraz niższą cenę. Szczególnie polecane są deski tarasowe wykonane z modrzewia. Cechują je dobre parametry, ale i odporność na działanie szkodników i drobnoustrojów. Dodatkowo nie zawierają żywicy. Wśród gatunków drzew europejskich stosowanych do produkcji desek tarasowych królują modrzew syberyjski i sosna karelskie. Są one bardzo twarde i stabilne. Zawdzięczają to trudnym warunkom, w jakich rosną. Dodatkową zaletą modrzewia syberyjskiego jest oryginalny srebrnoszary kolor. Warto także rozważyć wybór desek wykonanych z drewna egzotycznego. Gatunki takie jak tek, ipe czy cumaru cechują się bardzo dobrymi parametrami. Są one twarde, odporne na ścieranie i działanie wody, a także szkodników.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co warto wiedzieć o obsłudze prawnej firm?
Co warto wiedzieć o obsłudze prawnej firm?
Największe przedsiębiorstwa mają prawników na etacie, którzy przygotowują na bieżąco umowy czy też biorą udział w spotkaniach biznesowych i reprezentują […]
Polecamy