Typy i rodzaje płytek w aranżacji wnętrz

Dom
punktzaczepienia
Typy i rodzaje płytek w aranżacji wnętrz
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płytki to podstawowy element wykorzystywany w czasie prac wykończeniowych. Można je podzielić na wiele rodzajów. Do najpopularniejszych należą ceramiczne, które stanowią mieszankę gliny, piasku z dodatkiem tlenków barwiących oraz tworzyw uszlachetniających (najczęściej mineralnych), którą następnie wypala się w odpowiednio wysokiej temperaturze. Biorąc pod uwagę rodzaj tworzyw, jak i wysokość temperatury w trakcie wypalania, można wyróżnić kilka ich typów. Glazura jest najcieńsza i znajduje zastosowanie głównie jako okładzina na ściany. Gres jest bardzo wytrzymały, dlatego sprawdza się zarówno na ścianach, jak i podłogach, ale także na zewnątrz. Terakota produkowana jest z oczyszczonej, drobnoziarnistej gliny, znajduje zastosowanie głównie na podłogach. Pozostaje jeszcze cotto, czyli płytki z masy klinkierowej, które wytwarzane są ręcznie lub mechanicznie. Oryginalne cechują się nierównymi brzegami, porowatą powierzchnią, spękaniami, rysami i nierównościami powierzchni. Poddawane dalszej obróbce można jeszcze podzielić na: szkliwione, angobowane i polerowane.

Imitacja drewna

Prawdziwe drewno jest dużą inwestycją, dlatego na rynku pojawiły się płytki drewnopodobne, których zakupu można dokonać m.in. za pośrednictwem adresu internetowego https://www.cer-land.pl/Plytki-drewnopodobne-c3137. Cieszą się ogromną popularnością, ponieważ zachowują dekoracyjny wygląd drewna i wszystkie jego zalety, będąc jednocześnie pozbawione jego wad. W związku z tym są odporne na wilgoć i nadają się również do łazienki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaką bieliznę każda kobieta powinna posiadać w swojej szafie?
Jaką bieliznę każda kobieta powinna posiadać w swojej szafie?
Bielizna to podstawowy element w szafie każdej kobiety. Dobrana do figury i potrzeb konkretnej kobiety może skutecznie ukryć mankamenty i […]
Polecamy