Jaki grzejnik wybrać do pokoju dziennego?

Dom
punktzaczepienia
Jaki grzejnik wybrać do pokoju dziennego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość osób decyduje się na ogrzewanie salonu za pomocą klasycznego grzejnika pokojowego podłączonego do instalacji C.O. Gwarantuje on bowiem optymalną temperaturę powietrza, a często też w znacznym stopniu wzbogaca aranżację przestrzeni (oczywiście w zależności od modelu). Przy wyborze tego urządzenia trzeba zwracać szczególną uwagę na kilka parametrów, które decydują o jego właściwościach użytkowych. Do najważniejszych zaliczamy materiał wykonania oraz moc.

Praktyczne wskazówki dla niezorientowanych w temacie

W przypadku grzejników pokojowych mamy do czynienia z wyjątkowo nieskomplikowaną zasadą działania. Otóż wykorzystują one zjawisko konwekcji, polegające na miarowym podgrzewaniu masy powietrza wewnątrz konstrukcji. Jeśli chodzi o materiał, to na rynku są dostępne modele stalowe, aluminiowe i żeliwne. Te pierwsze charakteryzują się sporą masą, łatwą sterowalnością i równomiernym oddawaniem ciepła. Z kolei wersje wykonane z aluminium są znacznie lżejsze i bardziej estetyczne, a dodatkowo ponadprzeciętnie odporne na korozję. Zdecydowanie najmniej polecane są urządzenia żeliwne, stosowane obecnie niemal wyłącznie w starym budownictwie. Przy wyborze grzejnika do salonu trzeba również koniecznie zwrócić uwagę na moc. Musi być ona idealnie dostosowana do powierzchni wnętrza, tak aby zapewniała pożądany komfort cieplny. Przyjmuje się, że w standardowych pokojach dziennych mających około 20 m2 potrzebny jest grzejnik o mocy co najmniej 1600 W (80 W na każdy metr kwadratowy). Na koniec pamiętajmy, że najlepsze miejsce na instalację omawianej konstrukcji to obszar pod oknem (model poziomy) bądź wąska ściana (model pionowy).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesne i designerskie siedziska
Nowoczesne i designerskie siedziska
Siedziska, szczególnie te nowoczesne i designerskie, skutecznie wyręczają tradycyjne krzesła i fotele. Dobrze sprawdzą się szczególnie w niedużych wnętrzach, w […]
Polecamy