Gdzie stosuje się plomby plastikowe?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Gdzie stosuje się plomby plastikowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plomby plastikowe to specjalne zabezpieczenia mające zastosowanie w wielu dziedzinach życia, służące do ochrony różnych towarów i urządzeń (np. pomiarowych) przed kradzieżą oraz manipulacją ze strony niepożądanych osób. Wiele z nich może również skutecznie zabezpieczać zawartość danego opakowania czy ładunku przed zabrudzeniem.

Jeden niepozorny produkt o wielorakim przeznaczeniu

Najczęściej plombami plastikowymi zabezpiecza się liczniki i wodomierze (ogólnie: aparaturę kontrolno-pomiarową), ładunki znajdujące się w magazynach, worki i pojemniki, wózki kateringowe, szafki hydrantowe, pomieszczenia służbowe, kasetki, drzwi, a nawet portfele oraz torby depozytowe. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego rodzaju produktu.

Warto podkreślić, że od wielu już lat plomby znajdują szerokie zastosowanie w transporcie (samochodowym, kolejowym i morskim), gdzie liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo przewożonych towarów. Są one bowiem odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne czy inne negatywne czynniki zewnętrzne, a także nie ulegają zniszczeniu i deformacji,

Ponadto, ich zamontowanie nie sprawia absolutnie żadnych kłopotów, a sama obsługa jest banalnie prosta. Mogą występować w postaci prostych, splecionych ze sobą metalowych linek (na urządzenia pomiarowe, takie jak zawory i liczniki) albo konstrukcji z komorą plombującą.

W przypadku tych drugich po wprowadzeniu grotu do komory następuje zakleszczenie go, które całkowicie uniemożliwia ponowne wyjęcie plomby i jej ewentualne użycie. Można jedynie wyłamać zabezpieczenie. Ich różne warianty można dostać na https://www.plombysklep.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego opłaca się jeść przetwory?
Dlaczego opłaca się jeść przetwory?
Przetwory z owoców, warzyw i grzybów pozwalają cieszyć się pełnią słońca i witamin przez cały rok. Są nie tylko smaczne, […]
Polecamy