Gdzie stosuje się plomby plastikowe?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Gdzie stosuje się plomby plastikowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plomby plastikowe to specjalne zabezpieczenia mające zastosowanie w wielu dziedzinach życia, służące do ochrony różnych towarów i urządzeń (np. pomiarowych) przed kradzieżą oraz manipulacją ze strony niepożądanych osób. Wiele z nich może również skutecznie zabezpieczać zawartość danego opakowania czy ładunku przed zabrudzeniem.

Jeden niepozorny produkt o wielorakim przeznaczeniu

Najczęściej plombami plastikowymi zabezpiecza się liczniki i wodomierze (ogólnie: aparaturę kontrolno-pomiarową), ładunki znajdujące się w magazynach, worki i pojemniki, wózki kateringowe, szafki hydrantowe, pomieszczenia służbowe, kasetki, drzwi, a nawet portfele oraz torby depozytowe. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego rodzaju produktu.

Warto podkreślić, że od wielu już lat plomby znajdują szerokie zastosowanie w transporcie (samochodowym, kolejowym i morskim), gdzie liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo przewożonych towarów. Są one bowiem odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne czy inne negatywne czynniki zewnętrzne, a także nie ulegają zniszczeniu i deformacji,

Ponadto, ich zamontowanie nie sprawia absolutnie żadnych kłopotów, a sama obsługa jest banalnie prosta. Mogą występować w postaci prostych, splecionych ze sobą metalowych linek (na urządzenia pomiarowe, takie jak zawory i liczniki) albo konstrukcji z komorą plombującą.

W przypadku tych drugich po wprowadzeniu grotu do komory następuje zakleszczenie go, które całkowicie uniemożliwia ponowne wyjęcie plomby i jej ewentualne użycie. Można jedynie wyłamać zabezpieczenie. Ich różne warianty można dostać na https://www.plombysklep.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wpływ lamp na wystrój wnętrza
Wpływ lamp na wystrój wnętrza
Lampy potrafią zmienić wszystko To, że wpływ lamp na wystrój wnętrza jest ogromny, nie podlega wątpliwości. Strona wizualna każdego pokoju […]
Polecamy