Jakie paliwo wybrać do ogrzewania swojego domu?

Dom
punktzaczepienia
Jakie paliwo wybrać do ogrzewania swojego domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Węgiel kamienny to wciąż jedno z najpopularniejszych paliw, wykorzystywanych w celach grzewczych oraz energetycznych. Niestety niekorzystnie wpływa on na środowisko naturalne. Również gaz ziemny, choć tańszy i bardziej czysty niż węgiel, zanieczyszcza atmosferę. Alternatywnym rozwiązaniem jest pellet, który zapewnia optymalne wartości energetyczne, a przy tym jest bezpieczny dla przyrody.

Ekologiczne ciepło

Pellet to paliwo ekologiczne i ekonomiczne jednocześnie, nic więc dziwnego, że cieszy się coraz większą popularnością. Należy jednak pamiętać, że ogrzewanie za pomocą biomasy wymaga posiadania specjalnego, zautomatyzowanego pieca. Warto jednocześnie nadmienić, że przedmiotowe paliwo produkowane jest z odpadów drzewnych, m.in. trocin i wiór oraz z roślin energetycznych, poddanych odpowiedniej obróbce, czyli suszeniu i mieleniu.

Docelowe paliwo ma kształt wałków o średnicy 6-12 mm i długości do 30 mm. Wartość energetyczna pelletu wynosi ok. 18 MJ/kg. W procesie produkcji nie stosuje się żadnych substancji chemicznych, dzięki czemu biomasa jest całkowicie bezpieczna dla środowiska naturalnego. Zaletą tego rozwiązania jest również niska zawartość popiołu (ok. 5%) oraz wilgoci (8 – 12%).

Jeśli interesuje nas dobrej jakości pellet Pruszków jest miejscowością, w której wspomniane paliwo można zakupić zarówno w workach, jak i luzem. Jego jakość najprościej ocenić po wyglądzie granulek – te najwyższej jakości powinny być gładkie, bez zarysowań, takiej samej wielkości. Po zanurzeniu w wodzie nie powinny jej zabarwiać, lecz muszą jednak opadać na dno. Zmiana koloru wody po włożeniu pelletu może świadczyć o użyciu podczas produkcji środków chemicznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety lustrzanych mebli
Zalety lustrzanych mebli
Elementy wyposażenia z efektem lustrzanego odbicia mogą być bardzo przydatne w kontekście aranżacji wnętrza. Pełniąc swoje funkcje użytkowe, mogą jednocześnie […]
Polecamy