O czym należy pamiętać, stosując żele do udrażniania?

Stosowanie żelu do udrażniania wymaga szczególnej ostrożności. To środki drażniące, które bazują na specyficznej strukturze. O czym warto pamiętać? Czym cechuje się taki produkt?

Żele do udrażniania

Ciekawą ofertę znajdziemy na stronie https://www.higiena.net.pl/zele-do-udrazniania,2,13896. Żel do udrażniania osadza się na ściankach rur, dzięki czemu oddziałuje na pojawiający się osad. Z Kreta skorzystamy w każdej kuchni i łazience, jednak nie zawsze można go wykorzystać do odpływów. Doskonale spełni swoje zadania w rurach i syfonach metalowych oraz plastikowych, jednocześnie nie niszcząc danej powierzchni. 

Ostrożne stosowanie

Kret do odpływów występujący w formie żelu ma za zadanie przedostać się przez złogi, jakie zatykają rurę. Może dotrzeć tam, gdzie występuje problem. Jest to substancja żrąca, dlatego podczas stosowania należy zaopatrzyć się w ochronne rękawice. Po wlaniu żelu do rury konieczne jest zalanie go gorącą wodą i pozostawienie na dany czas. W tym czasie pojawiają się opary, których nie należy wdychać. Nie pochylajmy się nad odpływem, aby nie podrażnić dróg oddechowych. Żele do udrażniania to sprawny i skuteczny sposób na pozbycie się zatkanego odpływu. Pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 5 =