Jadalnia w stylu nowoczesnym – ciekawe rozwiązania

Dom
punktzaczepienia
Jadalnia w stylu nowoczesnym – ciekawe rozwiązania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl nowoczesny nie musi wcale oznaczać zimnego miejsca, które bardziej przypomina salę konferencyjną niż domową jadalnię. Współczesny design opiera się co prawda na minimalizmie, nie musi to jednak być równoznaczne z pustym pomieszczeniem. Minimalizm jest sztuką urządzenia wnętrza w punkt i zachowania przy tym czystej, nieprzesyconej zdobieniami przestrzeni, nie polega on na maksymalnym ograniczaniu wyposażenia.

Rozwiązania szyte na miarę

Jadalnia, ze względu na swój charakter, musi być zwyczajnie praktyczna. Najważniejszym elementem tego pomieszczenia, od którego wyboru zależy nie tylko użyteczność, ale i charakter całego wnętrza są oczywiście stoły nowoczesne rozkładane modele są świetnym rozwiązaniem problemu ograniczonej przestrzeni w domach, w których często pojawia się rodzina lub więcej gości. Na co dzień nie będą one zajmować połowy pokoju, a w razie potrzeby zmieścimy przy nich nawet kilkanaście osób. Do stołu musimy oczywiście dobrać wygodne, ale jednocześnie niebanalne krzesła. Jeśli postawiliśmy na drewno, możemy celować we wszystkie kolorowe modele z drewnianymi nogami. Będą one świetnie współgrać ze stołem, a jednocześnie nie będą się z nim zlewać.

Siła tkwi w prostocie

Styl współczesny opiera się głównie na połączeniu jasnych wnętrz ze stonowanymi kolorami. Nie muszą być to jednak odcienie brązu, beżu czy szarości. Nic nie stoi na przeszkodzie wprowadzeniu żywszych barw, takich jak ciemniejsze odcienie niebieskiego, zieleni, czy nawet delikatnej czerwieni. Ważne jednak, by zrobić to ze smakiem. W prawidłowym doborze współgrających kolorów mogą pomóc przeróżne, inteligentne palety barw dostępne bezpłatnie w internecie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Magazyn – jak go dobrze zagospodarować?
Magazyn – jak go dobrze zagospodarować?
Nowoczesne regały przepływowe doskonale sprawdzają się w wyposażeniu przestrzeni magazynowej. Są one bardzo praktyczne w użyciu, a jednocześnie niezwykle trwałe, […]
Polecamy