Jakie sprzęty są przydatne podczas hodowli drobiu?

Hobby i sport
punktzaczepienia
Jakie sprzęty są przydatne podczas hodowli drobiu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hodowla drobiu w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna ze względu na znaczne spożycie jaj i mięsa ptaków. Wraz z rozwojem chowu i zwiększeniem powierzchni budynków inwentarskich, wzrosła również potrzeba większego zmechanizowania i zmniejszenia nakładów pracy ludzkiej. Wszystko to doprowadziło do osiągnięcia znacznych efektów produkcyjnych. Jakie sprzęty będą zatem przydatne? Co może okazać się niezbędne przy intensywnej produkcji drobiarskiej?

Karmniki

Produkcja jest silnie skorelowana z dostarczaniem wysokiej jakości odpowiednio zbilansowanych pasz. W przypadku drobiu mają one bardzo silny wpływ na zdrowie i przyrosty ptaków. Najlepszym sposobem na dawkowanie paszy są karmniki.

Karmnik dla kur czy brojlerów powinien przede wszystkim znajdować się na odpowiedniej wysokości, aby umożliwić ptakom stały dostęp do paszy. Liczba stacji jej zadawania powinna być dostosowana do liczby zwierząt.

Poidła

Stały dostęp do wody jest obowiązkowy dla każdego gatunku zwierząt gospodarskich. Zastosowanie poideł wpływa bardzo pozytywnie na przyrosty ptaków i ich zdrowotność. Warto zastosować system, który w łatwy sposób umożliwi zadawanie ptakom leków a także dezynfekcję. Usuwanie drobnoustrojów z rur wodnych może w znacznym stopniu ograniczyć zużycie antybiotyków na fermie i polepszyć zdrowotność ptaków.

Hodowla drobiu w ostatnim czasie staje się bardzo popularna i coraz bardziej zmechanizowana. Podstawowym sprzętem, w który warto zaopatrzyć budynek są karmidła. Zapewnią one odpowiednią dostępność i dozowanie paszy dla drobiu. Warto również zakupić poidła z możliwością podawania leków rozpuszczonych w wodzie oraz regularnej dezynfekcji całego systemu dostarczania wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Porcelana i jej zastosowanie
Porcelana i jej zastosowanie
Porcelana to materiał, który jest wykorzystywany w przemyśle od setek lat. Od stali i tworzywa sztucznego oraz od litej stali […]
Polecamy