Jak poprawić swoją skuteczność na polowaniu?

Hobby i sport
punktzaczepienia
Jak poprawić swoją skuteczność na polowaniu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce nie brakuje osób, które na co dzień są zapalonymi myśliwymi. W trakcie polowania na dziką zwierzynę wykorzystują przede wszystkim broń, swoje indywidualne doświadczenie oraz nabyte umiejętności manualne. Oprócz tego często sięgają po dodatkowe akcesoria, które w znacznym stopniu podnoszą skuteczność całej operacji. Doskonałym przykładem jest choćby celownik noktowizyjny, czyli innowacyjne urządzenie optyczne pozwalające na bezproblemowe widzenie obiektów żywych w warunkach nocnych. 

Pamiętajmy o porządnej lornetce

Wspomniany we wstępie celownik to przyrząd umożliwiający obserwację zwierząt w ciemności albo przy znikomym oświetleniu. Montuje się go bezpośrednio na broni myśliwskiej. Wybierając konkretny model, należy koniecznie zwrócić uwagę na takie parametry, jak dobre powiększenie (co najmniej czterokrotne), niska waga (najlepiej nieprzekraczająca 400 gramów), solidna obudowa (np. z aluminium pokrytego warstwą antykorozyjną) oraz funkcja dalmierza laserowego, służąca do ustalania precyzyjnej odległości od danego obiektu. Kolejnym niezwykle przydatnym elementem ułatwiającym polowanie jest oczywiście lornetka. Za jej pomocą myśliwy jest bowiem w stanie swobodnie obserwować zwierzę znajdujące się nawet kilkaset metrów od niego. W lesie doskonale sprawdza się zwłaszcza konstrukcja posiadająca gumowany korpus (o właściwościach antypoślizgowych), średnicę obiektywu od 42 do 63 mm, a także zoom 8-12x. Inne godne polecenia akcesoria to luneta celownicza, siatka maskująca, latarka czołowa, ambona przenośna obserwacyjna (przytwierdzana do pnia drzewa) czy wabiki aromatyzowane i dźwiękowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zalety mają angielskie książki dla dzieci?
Jakie zalety mają angielskie książki dla dzieci?
Znajomość języka angielskiego jest niezbędna w dwudziestym pierwszym wieku. Język ten jest wszechobecny każdego dnia. Ułatwia funkcjonowanie w Internecie, pomaga […]
Polecamy