Jakiego typu drabiny mogą pomóc w pracy na wysokości?

Styl życia
punktzaczepienia
Jakiego typu drabiny mogą pomóc w pracy na wysokości?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Używając drabin do pracy na wysokościach, należy pamiętać o ich odpowiednim przygotowaniu, a także spełnieniu dodatkowych warunków wynikających z przepisów BHP. W związku z tym należy zadbać o to, by drabiny były stabilnie zabezpieczone przed zmianą położe­nia oraz wykazywały odpowiednią wytrzymałość na przewidywane obciążenie. Ponadto powierzchnia pomostu powinna być pozioma, równa i trwale zamocowana do elementów konstrukcyjnych, a jej powierzchnia powinna zapewniać swobodną pracę, jak i wystarczać na pozostawienie narzędzi i materiałów. Obligatoryjne jest również umieszczenie czytelnej informacji o wielkości dopuszczal­nego obciążenia w widocznym miejscu drabiny. Każdy sprzęt powinien spełniać tego typu wytyczne. A jakie drabiny wybrać do pracy na wysokościach?

Bezpiecznie, solidnie i równo

Pierwszym przykładem jest drabina przegubowa, dostępna m.in. na stronie https://alusystems.pl/drabiny-aluminiowe-krause/drabiny-przegubowe.html, która łączy funkcje drabiny przystawnej i wolnostojącej, oferując też opcję zaadaptowania ich w celu stworzenia platformy roboczej. Gwarantują oszczędność miejsca i szybki transport nawet w bagażniku auta osobowego. Wykazując kompaktowe rozmiary, nie tracą funkcji użytkowych, w tym możliwości wykorzystania jako podestu roboczego. Drabinę można z łatwością ustawić na klatce schodowej, przestrzegając tym samym obowiązujących standardów bezpieczeństwa. Konstrukcja świetnie sprawdza się podczas pracy mobilnej. Inne typy drabin polecane do pracy na wysokościach, to również: wielofunkcyjne czy rozsuwane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak walczyć z bliznami i rozstępami?
Jak walczyć z bliznami i rozstępami?
Sposobem na walkę z bliznami i rozstępami jest stosowanie lasera frakcyjnego. Jest to doskonały sposób, aby pomóc organizmowi w gojeniu […]
Polecamy