Co wchodzi w zakres obsługi strony internetowej?

Styl życia
punktzaczepienia
Co wchodzi w zakres obsługi strony internetowej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie strony internetowej to bardzo przyjemna część internetowego życia. Możemy dodawać nowe wpisy, nagrywać na nią filmy video, a także bezpośrednio kontaktować się z naszymi fanami, czy użytkownikami portalu. To jednak także duży obowiązek i odpowiedzialność za dane naszych klientów. Pamiętajmy bowiem, że zostawiają oni na naszych serwerach. Są to ich prywatne adresy e-mail oraz hasła, którymi posługują się do logowania w naszym portalu.

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie jest wynajęcie firmy, której zadaniem będzie administracja serwerami. W ten sposób nie musimy martwić się o kwestie techniczne oraz sprawy związane z ochroną danych naszych użytkowników. Wszystkie one będą przechowywane i odpowiednio zabezpieczone przez firmę, która świadczyć będzie dla nas takie usługi.

Dodatkowe zabezpieczenia na stronie

Niezwykle ważne jest też, by nasz serwis od samego początku istnienia posiadał inne zabezpieczenia – przede wszystkim chodzi tu o certyfikaty SSL. Chronią one przed złośliwymi atakami na naszą witrynę oraz przed przekierowaniami na inną stronę. Zdarza się bowiem, że hakerzy stosują metody, by przekierować użytkownika naszej witryny na inną, bardzo podobną stronę.

W ten sposób chcą wykraść dane naszych klientów oraz ich hasła. By się przed tym zabezpieczyć, niezbędne jest zakupienie i zainstalowanie na naszym portalu certyfikatu SSL. Nie zaszkodzi też posiadanie na komputerze bardzo dobrego programu antywirusowego, przy pomocy którego będziemy dokonywać regularnego skanowania dysków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed opadami atmosferycznymi?
Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed opadami atmosferycznymi?
Meble ogrodowe pozwalają nam cieszyć się komfortowymi warunkami podczas wypoczywania na świeżym powietrzu. Cenimy sobie wygodę, którą nam zapewniają oraz […]
Polecamy