Kiedy najlepiej przystąpić do praktycznego egzaminu z prawa jazdy?

Styl życia
punktzaczepienia
Kiedy najlepiej przystąpić do praktycznego egzaminu z prawa jazdy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praktyczny egzamin z prawa jazdy to jeden z bardziej stresujących i trudnych testów w życiu. Zadanie można sobie jednak ułatwić wybierając jego jak najlepszy termin. Okazuje się, że znaczenie ma zarówno pora roku, jak i dnia. Kiedy najlepiej zapisać się na egzamin praktyczny? 

Ze względu na porę roku 

Na warunki na drodze z pewnością wpływa pogoda. Odradza się zapisywania na egzamin w porze zimowej, kiedy na drogach pojawia się lód i śnieg. Dobrze jednak opanować jazdę w takich warunkach na przyszłość. Sam egzamin jednak najlepszy będzie latem, późną wiosną albo wczesną jesienią. Warto też uważać z porą intensywnych deszczy, co mocno ogranicza widoczność na drodze. 

W zależności od pory dnia 

Na widoczność na drodze wpływa również nasłonecznienie. Późny wieczór wiąże się z używaniem świateł, gdzie można łatwiej pominąć ważny znak albo oznaczenia poziome. Należy też unikać pór dnia, kiedy jest największy ruch, bo łatwiej wymusić pierwszeństwo. Najczęściej są to godziny w rejonach od 14:00 do 18:00. Jeśli jest możliwość to dobrze zapisać się na jazdę wczesnym rankiem. Istnieją też osoby, które uważają, że stanie w korkach ułatwia zdanie – w ten sposób skraca się liczba manewrów ze względu na ograniczony czas egzaminu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak urządzić funkcjonalny pokój dla przedszkolaka?
Jak urządzić funkcjonalny pokój dla przedszkolaka?
Pokój dziecka to jego królestwo. Musi on być dostosowany do potrzeb malucha, zarówno pod względem dekoracji jak i wyposażenia. Inne […]
Polecamy