Kiedy najlepiej przystąpić do praktycznego egzaminu z prawa jazdy?

Styl życia
punktzaczepienia
Kiedy najlepiej przystąpić do praktycznego egzaminu z prawa jazdy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praktyczny egzamin z prawa jazdy to jeden z bardziej stresujących i trudnych testów w życiu. Zadanie można sobie jednak ułatwić wybierając jego jak najlepszy termin. Okazuje się, że znaczenie ma zarówno pora roku, jak i dnia. Kiedy najlepiej zapisać się na egzamin praktyczny? 

Ze względu na porę roku 

Na warunki na drodze z pewnością wpływa pogoda. Odradza się zapisywania na egzamin w porze zimowej, kiedy na drogach pojawia się lód i śnieg. Dobrze jednak opanować jazdę w takich warunkach na przyszłość. Sam egzamin jednak najlepszy będzie latem, późną wiosną albo wczesną jesienią. Warto też uważać z porą intensywnych deszczy, co mocno ogranicza widoczność na drodze. 

W zależności od pory dnia 

Na widoczność na drodze wpływa również nasłonecznienie. Późny wieczór wiąże się z używaniem świateł, gdzie można łatwiej pominąć ważny znak albo oznaczenia poziome. Należy też unikać pór dnia, kiedy jest największy ruch, bo łatwiej wymusić pierwszeństwo. Najczęściej są to godziny w rejonach od 14:00 do 18:00. Jeśli jest możliwość to dobrze zapisać się na jazdę wczesnym rankiem. Istnieją też osoby, które uważają, że stanie w korkach ułatwia zdanie – w ten sposób skraca się liczba manewrów ze względu na ograniczony czas egzaminu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co zamontować na oknach, aby ograniczało promienie słoneczne w domu?
Co zamontować na oknach, aby ograniczało promienie słoneczne w domu?
Światło słoneczne jest błogosławieństwem dla naszych domów i biur. Przynosi świeże powietrze, rozjaśnia nasze pomieszczenia i sprawia, że czujemy się […]
Polecamy