Elementy wystroju wnętrz, które wprowadzą klimat retro do otoczenia domu

Dom
punktzaczepienia
Elementy wystroju wnętrz, które wprowadzą klimat retro do otoczenia domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Moda na styl retro we wnętrzach trwa nieprzerwanie od lat. To popularny trend, w którym znajdą się amatorzy wyszukiwania wnętrzarskich perełek na targach staroci, pchlich targach i wyprzedażach garażowych. Wykorzystanie takich unikatowych elementów sprawi, że nasze mieszkanie będzie miało własny charakter i klimat, a nam pozwoli wyeksponować nasz indywidualizm.

Nowe życie szafy po babci

Co powinno znaleźć się w mieszkaniach w stylu retro? Zamiast minimalizmu w stylu skandynawskim, warto postawić na meble z duszą i charakterem. Zamiast pozbywać się rzeczy, które już mamy, można pobawić się w ich przerabianie. Stare, zniszczone łóżko ma szansę na drugie życie, gdy pomalujemy je na nowy kolor. Kredens, który pamięta jeszcze czasy naszej prababci, doskonale odnajdzie się w XXI w. jeśli delikatnie do odnowimy, a na blacie postawimy kolorowe bibeloty. Szafka z dzieciństwa może odzyskać dawny blask – wystarczy, że dokupimy do niego uchwyty do mebli retro.

Trochę starego, trochę nowego

Urządzając wnętrze w stylu retro, warto zadbać, by efekt końcowy łączył przeszłość z teraźniejszością. Nadmiar antyków z charakterem może być przytłaczający i sprawić, że nasze mieszkanie będzie wyglądać jak muzeum. Dlatego kluczowe jest umiejętne łączenie starego z nowym. Zamiast decydować się na „total look”, zastanów się, jak trendy z historią wpisać we współczesną estetykę.

Pamiętajmy, że ostatecznie najważniejsze jest to, żebyśmy to my czulił się dobrze we własnym wnętrzu. Rad ekspertów należy słuchać, ale nie zawsze trzeba ich traktować jak wyrocznia. Być może dzięki temu wpuścimy do swojego mieszkania trochę luzu, dzięki któremu trudno będzie się oprzeć urokowi naszych własnych czterech ścian.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Żywe czy sztuczne kwiaty w mieszkaniu – co wybrać?
Żywe czy sztuczne kwiaty w mieszkaniu – co wybrać?
Jeśli chcesz udekorować mieszkanie kwiatami, musisz zdecydować, jaki rodzaj kwiatów będzie do tego bardziej odpowiedni. Nie musisz koniecznie wybierać żywych […]
Polecamy