Co wpływa na jakość perfum – czy tylko cena ma znaczenie?

Styl życia
punktzaczepienia
Co wpływa na jakość perfum – czy tylko cena ma znaczenie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drogie perfumy kojarzą się z trwałością, pięknymi kompozycjami oraz luksusem. Nie oznacza to jednak, że wysoka cena jest jednoznaczna z jakością. Tańsze perfumy często w niczym nie ustępują tym najbardziej kosztownym, a zdarza się że nawet przewyższają je pod względem czasu, przez jaki utrzymują się na skórze. Dlaczego tak się dzieje i które perfumy będą najlepsze?

Sekret tkwi w olejkach zapachowych

Za jakość perfum tak naprawdę odpowiadają olejki eteryczne, na bazie której one powstają. Im są trwalsze, tym oczywiście lepiej dla samych perfum. Kluczowe jest również ich procentowe stężenie. Te dostępne w drogeriach, najczęściej posiadają zaperfumowanie na poziomie 2, a maksymalnie 8 procent. To bardzo niewiele, dlatego można mieć czasami wrażenie że zapach nie jest wyczuwalny już nawet godzinę czy dwie po aplikacji perfum. Trzeba też mieć na uwadze, że za wysoką ceną perfum stoją koszty reklamy i promocji. Im bardziej luksusowa marka, tym droższe zapachy – mimo że ich jakość wcale nie musi być rewelacyjna.

Perfumy nalewane – trwałość i intensywność

Coraz więcej osób przekonuje się do stosowania perfum nalewanych, które są bardzo atrakcyjne pod względem cenowym oraz niezwykle trwałe. Zasługa w tym, wspomnianego już stężenia olejków zapachowych, które w ich przypadku wynosi nawet kilkanaście procent, czyli znacznie przewyższa perfumy dostępne w drogerii. Dobrym przykładem są np. te, które można zakupić za pośrednictwem witryny https://ambasadazapachu.pl/kategoria-produktu/perfumy/dla-niej/. Wykorzystywane w nich olejki pochodzą od francuskiego producenta i są naprawdę intensywne. Wysokiej jakości perfumy nie muszą więc być wcale drogie i są dostępne niemal dla każdego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Karnisze – ich rodzaje i co warto wziąć pod uwagę przy ich zakupie
Karnisze – ich rodzaje i co warto wziąć pod uwagę przy ich zakupie
Karnisze okienne to podstawowy element wyposażenia wnęki okiennej, w której znajduje się tradycyjna firanka lub zasłona. Zwykle przyjmują postać umieszczonego […]
Polecamy