Kiedy warto wykonać pomiary sytuacyjno-wysokościowe?

Bez kategorii
punktzaczepienia
Kiedy warto wykonać pomiary sytuacyjno-wysokościowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wykorzystanie sytuacyjnych pomiarów wysokości jest właściwe, gdy konieczne jest uzyskanie dokładnych wysokości dla celów wyrównania, projektowania i budowy robót ziemnych lub wymagań dotyczących wysokości wykończeniowych. Pomiary sytuacyjno-wysokościowe umożliwiają geodecie wykonanie dokładnego pomiaru wysokości w określonym punkcie na powierzchni ziemi lub w jej pobliżu. Może to być przydatne podczas wyrównywania dwóch różnych wysokości, np. podczas pomiaru ściany lub budynku.

Pomiar – kiedy warto go wykonać?

Dobrze jest wykonywać pomiary sytuacyjno-wysokościowe podczas pracy w terenie, gdzie dokładność wysokościomierza ma zasadnicze znaczenie. Warto takie zadanie powierzyć sprawdzonej firmie geodezyjnej, takiej jak ta GEODRAW. Przykładem może być budowa tuneli i rurociągów lub inne zastosowania, w których zmiany wysokości mają wpływ na dokładność pomiaru. Pomiary sytuacyjno-wysokościowe są wykorzystywane do różnych celów, przy czym najczęściej służą do obliczania profili terenu. Czasami jednak ważne jest wykonanie pomiarów w miejscach innych niż punkt zainteresowania. Na przykład, jeśli zbiornik wodny lub zapora muszą być zlokalizowane w określonym miejscu, można wykonać pomiary topograficzne w celu obliczenia współrzędnych poziomych i pionowych. Współrzędne te zostaną następnie wykorzystane w połączeniu z danymi wysokościowymi pozyskanymi za pomocą technologii LiDAR lub fotogrametrii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Systemy zabezpieczeń do domu – jakie wybrać?
Systemy zabezpieczeń do domu – jakie wybrać?
Systemy zabezpieczeń domu to świetny sposób na ochronę domu, rodziny i dobytku. Mogą one również pomóc Ci lepiej spać w […]
Polecamy