Linie galwanicze – wszystko co musisz wiedzieć

Bez kategorii
punktzaczepienia
Linie galwanicze – wszystko co musisz wiedzieć
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Linie galwaniczne to zestaw linii, które są często stosowane jako wskaźnik reakcji elektrochemicznej pomiędzy różnymi roztworami lub roztworami i metalami. „Linia galwaniczna” może pojawić się na skórze, gdy osoba jest poddana działaniu prądu elektrycznego. Linie galwaniczne są aktywnym obszarem badań, a ich potencjalne zastosowania sięgają od badań i diagnostyki medycznej, po opracowanie lepszych baterii i bardziej wydajnych systemów oczyszczania wody.

Co warto wiedzieć?

Linie galwaniczne odnoszą się do sposobu, w jaki zachodzi korozja galwaniczna. Dzieje się tak, gdy dwa niepodobne rodzaje metali są w kontakcie elektrycznym ze sobą. Wnętrze metali będzie miało inny potencjał elektryczny w porównaniu do powierzchni. Ponieważ metale te są połączone mostem solnym przez szczelinę powietrzną, zachodzą reakcje katodowe i anodowe. W praktyce oznacza to, że ponieważ jeden metal jest bardziej szlachetny od drugiego, straci elektrony i przekształci się w swoją utlenioną formę (zwaną „anodą”), a prąd będzie płynął od metalu szlachetnego do mniej szlachetnego (zwanego „katodą”), aż do uzyskania pełnej równowagi ładunków między nimi przy zerowym potencjale napięcia między obiema częściami. Terminy linie galwaniczne i prądy galwaniczne są powszechnie używane w odniesieniu do anatomii ciała ludzkiego. Prąd galwaniczny to przepływ prądu przez elektrolit (najczęściej zjonizowane sole), w którym dwie elektrody połączone są materiałem przewodzącym prąd. Liniami galwaniczymi zajmuje się przykładowo ta firma www.tegal.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pamiątki ślubne – co zrobić, żeby zapamiętać ten dzień do końca życia?
Pamiątki ślubne – co zrobić, żeby zapamiętać ten dzień do końca życia?
Ślub jest tym wydarzeniem w życiu każdego człowieka, do którego trzeba się skrupulatnie przygotować. Planowanie tej uroczystości czasami trwa całe […]
Polecamy