Jakie środki dla zwierząt domowych skutecznie pomagają odstraszyć pchły i kleszcze?

Hobby i sport
punktzaczepienia
Jakie środki dla zwierząt domowych skutecznie pomagają odstraszyć pchły i kleszcze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli masz w domu swojego ukochane pupila, wiesz, jak bardzo ważna jest jego pielęgnacja. Zdarza się również, że naszego czworonożnego przyjaciela mogą zaatakować pchły, jak i kleszcze. Potrafią one przenosić choroby, dlatego najważniejsze jest aby szybko zareagować. Zatem jak radzić sobie z niechcianymi osobnikami?

Preparaty do zwalczania pcheł oraz kleszczy

  • Najczęściej znanym, oraz skutecznym środkiem na zwalczenie szkodników są obroże przeciw pchłom. Zawierają substancje aktywne, które co jakiś czas uwalniają się podczas noszenia. Pozwala to na odstraszanie pcheł oraz ich zwalczanie. Nie trzeba się martwić ich wymianą, ponieważ takie obroże zabezpieczające pupila przed niechcianymi insektami działają bardzo długo.
  • Warto wypróbować także krople na pchły oraz kleszcze. Taki preparat aplikuje się miejscowo na skórę zwierzaka (najczęściej na kark oraz grzbiet). Działanie kropel utrzymuje się do 4 tygodni.
  • Tabletki również mogą przynieść pożądany efekt. Podane w formie lekarstwa wchłaniają się poprzez krwiobieg. Zawarte w nich substancje odstraszające pchły oraz kleszcze, mają także działanie insektobójcze.
  • Na rynku istnieje wiele dostępnych preparatów, a jednym z nich jest również spray, który jest bardzo łatwy w aplikowaniu. Spryskujemy się nim bezpośrednio skórę pupila. Sposób ten jednak może okazać się mniej skuteczny niż pozostałe, a wtedy konieczna może być kolejna aplikacja preparatu w kolejnych tygodniach.

Pamiętaj, aby regularnie robić oględziny czworonożnego przyjaciela. Jeśli widać, że pupil drapie się dość często, warto poświęcić czasu na to, aby sprawdzić jego sierść.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Torebka – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?
Torebka – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?
W dokonując zakupu torebki przede wszystkim należy zwrócić uwagę na swoje potrzeby. Na rynku zakupić można wiele różnych rodzajów torebek […]
Polecamy