Meble przydatne w każdym sklepie

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Meble przydatne w każdym sklepie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje co najmniej kilka kluczowych czynników mających wpływ na funkcjonalność sklepu. Jednym z najważniejszych są meble służące do wyeksponowania towaru i jego właściwego magazynowania, a także chroniące go przed kurzem i dostępem nieupoważnionych osób. Takie konstrukcje muszą być przede wszystkim praktyczne, a ich rodzaj uzależniony od rozmiarów lokalu, ogólnego profilu klienta oraz rodzaju sprzedawanych towarów. Na szczęście każdy producent mebli sklepowych posiada w swojej ofercie wiele różnorodnych konstrukcji.

Solidne regały to podstawa

Głównymi meblami w niemal każdym sklepie są regały ekspozycyjne, przeznaczone do wystawiania towarów. Przyjmują one różne formy, ale najpowszechniej stosowane są modele stacjonarne, mocowane za pomocą uchwytów lub śrub do ściany. Wykonuje się je zarówno z drewna, jak i metalu oraz płyt MDF. W przypadku tych elementów zdecydowanie największe znaczenie ma rozstaw półek i ich szerokość. Alternatywą są specjalne panele sklepowe, wyróżniające się znacznie lżejszą konstrukcją.

Z kolei do ochrony sprzedawanych produktów przed dostępem niepożądanych osób, wilgocią i brudem służą gabloty oraz witryny (zamykane na klucz, podświetlane itp.). Inne popularne meble to m.in. lady przeznaczone do finalizacji procesu sprzedaży (wyposażone w szuflady), regulowane stendery, stojaki i zabudowane boksy (np. w sklepach z odzieżą), a także systemy gondolowe. Nie można też zapomnieć o modułowych wyspach handlowych, charakterystycznych dla dużych galerii. Są one stosunkowo łatwe w montażu, a na dodatek znakomicie przemyślane w zakresie ekspozycji towarów, takich jak kosmetyki czy akcesoria telefoniczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zawieszki dla psa – dlaczego warto o nich pamiętać?
Zawieszki dla psa – dlaczego warto o nich pamiętać?
Tagi dla psów są prostym, ale ważnym sposobem, aby pomóc zidentyfikować swojego psa w przypadku, gdy się zgubi. Czym są […]
Polecamy