Jak skutecznie pielęgnować dłonie i paznokcie?

Styl życia
punktzaczepienia
Jak skutecznie pielęgnować dłonie i paznokcie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zadbane dłonie są wizytówką eleganckiej kobiety, a piękne, efektowne paznokcie mogą być szalenie modnym dodatkiem do stylizacji. Niełatwo jest jednak otrzymać taki efekt. Skóra rąk narażona jest na nieustanne działanie zimna, wody oraz wysuszających detergentów. Aby móc pochwalić się starannym manicurem, możemy udać się do kosmetyczki lub samodzielnie wykonać go w domu. Do tego celu będziemy potrzebować kilku kosmetyków oraz akcesoriów ułatwiających pielęgnację paznokci. Pamiętajmy, że tak samo, jak w przypadku preparatów nakładanych na twarz, powinniśmy wybierać najwyższą jakość produktów, którą zapewni nam np. marka OPI specjalizująca się w produkcji lakierów.

Rytuał piękna dla dłoni i paznokci

O skórę rąk należy dbać regularnie, dlatego nawet kilka razy dziennie możemy smarować ją kremem nawilżającym, który zapobiegnie wysuszeniu oraz spękaniu naskórka. Raz na jakiś czas możemy nałożyć także maskę regenerującą mającą doskonały wpływ na dłonie. Jeśli chodzi natomiast o paznokcie, niezbędne jest usuwanie skórek i prawidłowe opiłowanie płytki. Nie używajmy metalowych pilników doprowadzających do przegrzania warstwy rogowej, ponieważ to sprawi, że nasze paznokcie zaczną się rozdwajać. Lepiej sprawdzą się pilniczki, czy też polerki papierowe. Na koniec takiego zabiegu, płytkę warto pokryć odżywką, na którą nałożymy kolorowy lakier. By utrzymał się on dłużej i był bardziej odporny na uderzenia, dobrze jest zastosować top marki OPI przedłużający trwałość tradycyjnego lakieru nawet do tygodnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób powinny być wznoszone obiekty przemysłowe?
W jaki sposób powinny być wznoszone obiekty przemysłowe?
Budowa obiektów przemysłowych obwarowana jest wieloma przepisami. Tak, jak w przypadku każdego innego budynku, musi on być zgodny z miejscowym […]
Polecamy