W jakich branżach użyteczny jest motoreduktor?

Motoreduktor – co to jest?

Motoreduktor to fragment układu napędowego, który dzięki swojej zwartej budowie, zajmuje dużo mniej miejsca, niż klasyczna część. Najważniejszym elementem tego urządzenia jest przekładnia zębata, której zadaniem jest przeniesienie momentu obrotowego, kosztem zredukowania jego prędkości. Biorąc pod uwagę, że jest ona najważniejszym elementem motoreduktora, determinuje więc wielkość obciążeń, które może on przenosić.

Rodzaje motoreduktorów

Jak już zostało ustalone, przekładnia zębata, to najważniejszy element motoreduktorów. Istnieje kilka typów jej konstrukcji, na podstawie których możemy rozróżnić poszczególne rodzaje omawianej części:

  • motoreduktory walcowe
  • motoreduktory płaskie
  • motoreduktory ślimakowe
  • motoreduktory stożkowe
  • motoreduktory planetarne

Przegląd różnych rozwiązań konstrukcyjnych, a także zastosowanych w nich dodatków, można zobaczyć odwiedzając stronę internetową: https://sempolska.com.pl/oferta/motoreduktory-walcowe-keb-3-2/.

Motoreduktory-zastosowanie

Ze względu na szereg zalet motoreduktorów, wykorzystuje się je powszechnie w przemyśle. Znajdują one zastosowanie w maszynach przemysłowych, a co za tym idzie, w fabrykach, czy halach produkcyjnych. Używane są też na lotniskach, gdzie stanowią układ napędowy taśm przesuwających bagaże. Stanowią podstawę konstruowanych manipulatorów, a także robotów. Można się z nimi również spotkać podczas przejażdżki kolejką górską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 11 =