Na czym polega smart home?

Dom
punktzaczepienia
Na czym polega smart home?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecna od niedawna technologia 5G pozwala na znacznie szybszy przesył danych. Sprawia to, że coraz popularniejsza jest koncepcja smart home. W jej myśl sprzęty, jakie posiadamy w domach połączone są w jeden system umożliwiający zdalne zarządzanie nimi na odległość za pomocą telefonu albo laptopa. Niesie to ze sobą nie tylko wygodę, ale też eliminuje wiele potencjalnych niebezpieczeństw, od pożaru po włamanie. 

Jakie możliwości daje sterowanie przez Wi-Fi? 

Zarządzanie zdalne może dotyczyć wielu sprzętów. To lampy, które włączyć i regulować można przy pomocy telefonu oraz uruchamiać automatycznie zasuwające się rolety. Technologia smart home jest możliwa do zastosowania w przypadku każdego urządzenia elektrycznego. Za pomocą smartfona można zarządzać pracą kamer, kontrolować zamki do drzwi i ustawić systemy antywłamaniowe. Bezpieczeństwo podnosi także możliwość zdalnego wyłączenia prądu w poszczególnych gniazdkach, co eliminuje choćby prawdopodobieństwo pozostawienia w domu włączonego żelazka. 

Instalacja nie zawsze jest łatwa

Technologia ta może być wprowadzana stopniowo, poprzez rozszerzanie wyposażenia o poszczególne urządzenia albo instalację całego systemu, obejmującego nie tylko sprzęty codziennego użytku, ale też między innymi systemy antywłamaniowe. W tym ostatnim przypadku należy jednak zwrócić się po pomoc wyspecjalizowanej firmy, jak choćby tej, której ofertę można znaleźć na stornie http://www.luksystem.pl/. Taki system to skomplikowany mechanizm, który musi być odpowiednio dostosowany do indywidualnych wymagań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Skarpetki czy rajstopy – co najlepiej zakładać do casualowych stylizacji?
Skarpetki czy rajstopy – co najlepiej zakładać do casualowych stylizacji?
Bardzo silnym trendem ostatnich miesięcy były kolorowe skarpetki, na których znajdowało się mnóstwo zabawnych obrazków. O ile nastolatkowie mogą pozwolić […]
Polecamy