Przydatne domowe akcesoria

Coraz bardziej powszechnie dostępne są urządzenia filtrujące i uzdatniające wodę dostarczaną poprzez sieć wodociągową. Jakie domowe akcesoria będą przydatne na przykład w kuchni?

Czysta i chłodna woda

Dla komfortu i wygody niektórzy kupują lodówkę wyposażoną w dozownik lodu i wody. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy przygotować orzeźwiający napój w upalny dzień. Aby taka woda była odpowiedniej jakości, należy regularnie wymieniać filtry do lodówek. Powinno się to robić mniej więcej raz na pół roku.

Można do tego zatrudnić serwisanta lub samodzielnie wymienić wkład filtra. Jest to stosunkowo prosta czynność, a zakup części nie stanowi większego problemu – są dostępne w różnych sklepach internetowych lub na portalach aukcyjnych.

Systemy odwróconej osmozy

Urządzenia filtrujące wyposażone w ten system zapewniają nie tylko czystą, ale i smaczną, bogatą w składniki mineralne wodę wykorzystywaną do przygotowywania napojów lub potraw. W skład zestawu wchodzi membrana osmotyczna, wkłady do filtrów wody, zawór czterodrożny, ogranicznik przepływu, zbiornik oraz kranik. Wszystkie te elementy również trzeba regularnie serwisować i w razie potrzeby wymieniać.

Jeśli nieco poznamy zasadę działania tego systemu, możemy z powodzeniem dokonywać samodzielnej wymiany wkładów, która jest przewidziana przynajmniej raz na 6 miesięcy. Wymienione komponenty są dostępne w Internecie. Raz na kilka lat może się okazać konieczna wymiana zaworu, ogranicznika lub membrany, która jest sercem całego układu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + 13 =