Co daje regularny przegląd auta

Świat pędzi, my pędzimy, a nasz samochód…stoi

Tak to nie pomyłka. Oczywiście może się tak zdarzyć i najczęściej to my sami jesteśmy winni takiej sytuacji. Choć często mówimy „samochód mi się popsuł” to należy pamiętać, że nic nie dzieje się samoczynnie, a usterki oraz poważniejsze awarie bardzo często wynikają z naszego zaniedbania i lenistwa. Często nie mamy czasu, a gdy go posiadamy jedyne o czym marzymy to odpoczynek.

Jeśli jednak zadowolimy się obowiązkowym przeglądem rejestracyjnym auta wykonywanym obowiązkowo raz do roku może się tak zdarzyć, że nasze auto odmówi współpracy w najmniej oczekiwanym momencie. Może to będzie droga z ciężarną żoną do szpitala? Może będziemy wieźli nasze dziecko na maturę? A może po prostu będziemy jechali na wakacje. Stanie na poboczu w 30 stopniowym upale z pewnością nie należy do przyjemności.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Co zatem możemy zrobić? Przede wszystkim nie bądźmy bierni. Wygospodarujmy odpowiednią ilość czasu, by umówić się w autoryzowanym serwisie samochodowym bądź warsztacie z dobrym mechanikiem. Zadbają oni o przegląd auta w pełni profesjonalny sposób. Sprawdzą stan techniczny.

Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy nasze opony zapewniają nam jeszcze bezpieczeństwo, czy powinniśmy już wymienić olej i filtry oleju, a może nie tylko oleju, ale także powietrza i paliwowy, czy nasze zawieszenie nie ma luzów, a szczęki hamulcowe nie są zapieczone. Specjalista sprawdzi stan amortyzatorów, wydechu oraz wszelkich płynów. Nie chcielibyśmy przecież jeździć na starym płynie hamulcowym, czy z dziurą w misce olejowej.

Kto smaruje, ten jedzie

Choć powiedzenie to odnosi się zazwyczaj do względów finansowych w przypadku regularnych przeglądów naszego samochodu ma podwójne znaczenie. Warto płacić za usługi specjalistów, gdyż nie ma nic ważniejszego niż nasze życie czy zdrowie. Warto zadbać o to, aby wszystko było sprawdzone, wymienione jeśli trzeba, nasmarowane i dokręcone, gdyż niesprawne auto stanowi zagrożenie nie tylko dla nas samych i osób, które kochamy, ale także innych użytkowników na drogach.

Jeśli dodatkowo auto stanowi źródło naszego dochodu (jesteśmy taksówkarzem bądź kurierem) pytanie, co nam daje regularne serwisowanie auta w ogóle nie powinno padać. Musimy za to przynajmniej raz na 6 miesięcy zawitać w warsztacie, tak byśmy mogli spać spokojnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − dziewięć =