O czym warto pamiętać podróżując z psem?

Styl życia
punktzaczepienia
O czym warto pamiętać podróżując z psem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu psów podróż i eksplorowanie nowych miejsc to niezwykle przyjemne przeżycie. Zdarzają się też takie, dla których jest to ogromna udręka. Co zrobić by każda wycieczka była pozbawiona stresu i złych wspomnień, zarówno dla pupila, jak i właściciela? O czym pamiętać podróżując z psem?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Mając w planach podróż ze swoim psiakiem, pamiętaj, że trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Zadbaj o to, by pupil posiadał obrożę z Twoim adresem i numerem telefonu. Pewnych wydarzeń nie jesteś w stanie przewidzieć, a to pozwoli na szybkie odnalezienie zaginionego czworonoga, którego straciłeś z pola widzenia.

Podróż samochodem i nie tylko

Jeśli posiadasz małego psa to świetną formą transportu jest torba dla psa. Pupil będzie czuł się w niej niezwykle bezpiecznie, ale przede wszystkim komfortowo. Ponadto, możesz zdecydować się na design, który ucieszy także Twoje oko. Poszukując idealnej torby dla psa, zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie: https://liletink.pl/kategoria-produktu/torby-nosidelka-liletink/torba-dla-psa/. Jeśli Twój psiak cierpi na chorobę lokomocyjną lub ciężko znosi tego typu przygody, zadbaj także o jego samopoczucie. Udaj się do weterynarza i zapytaj o środki, które mogą pomóc mu przetrwać podróż bez zbędnych nudności i stresu. Dodatkowo warto byś wstrzymał się z karmieniem przynajmniej 2 godziny przed planowaną wycieczką. W czasie drogi, postaraj się o robienie krótkich postojów podczas których pies będzie mógł napić się wody, a Ty skontrolować jego kondycję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dopasować stanik?
Jak dopasować stanik?
Aby dopasować odpowiedni dla siebie stanik, należy poznać swoje wymiary. W tym celu potrzebny będzie centymetr lub tasiemka (którą następnie […]
Polecamy