Taniec z żywiołem, czyli niesamowity teatr ognia

Styl życia
punktzaczepienia
Taniec z żywiołem, czyli niesamowity teatr ognia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taniec z żywiołem to coś na co bardzo chętnie patrzymy, zarówno z podziwem, jak i z niepokojem. Ludzie, którzy się tego podejmują, poza fenomenalnymi zdolnościami, muszą posiadać ogromne pokłady odwagi. Fakt, że taki taniec może być groźny dla zdrowia, a nawet życia człowieka, który to wykonuje, jest niepodważalny. Dla obserwatorów – coś wspaniałego, rzadko spotykanego i pozwalające na chwilę wpaść w klimat rodem z fantasy. Dla wykonującego – wykonywanie starannie przećwiczonego repertuaru, który musi w 100% pójść zgodnie z planem, tak, aby nie narazić siebie, oraz ludzi wokół na zagrożenie. Fenomenalny teatr ognia to połączenie wysokiej dyscypliny oraz w wielu przypadkach odporności na ból.

Taniec ognia

Taniec ognia to najpopularniejszy rodzaj tańca z żywiołem. Wykonują go doświadczeni performersi, którzy dzięki ogromnym zdolnościom manualnym, a także dzięki cierpliwości do nauki – opanowali poskromienie żywiołu i wykorzystują go do pokazów, które nieraz wprawiają w osłupienie. Artysta wykonujący taniec z ogniem, manipuluje płonącymi pochodniami, tak, aby stworzyć jak najlepsze widowisko. Często to wszystko balansuje na granicy uszkodzenia swojego ciała, gdyż nad ogniem nie zawsze można w pełni zapanować, a nawet najmniejszy podmuch wiatru może zmienić całkowitą trajektorię ognia i przeistoczyć taniec ognia w walkę o zdrowie. Artyści, którzy się tego podejmują, to w większości wyćwiczeni cyrkowcy, którzy wielokrotnie doznawali obrażeń w wyniku nauki tańca z żywiołami, ale gdy już opanowali żywioł, mogą tworzyć niepowtarzalne spektakle, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród publiczności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do czego właściwie służy wentylacja przemysłowa?
Do czego właściwie służy wentylacja przemysłowa?
Systemy wentylacji i klimatyzacji przemysłowej służą do utrzymania odpowiedniej temperatury i poziomu wilgotności w danym obszarze. Są one powszechnie stosowane […]
Polecamy