Pobudzające zamienniki kawy – na co warto postawić?

Styl życia
punktzaczepienia
Pobudzające zamienniki kawy – na co warto postawić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejszym napojem na świecie jest kawa. Każdego dnia spożywa ją wielu ludzi, gdyż dodaje energii, a poza tym ma niepowtarzalny smak. Oczywiście istnieje wiele rodzajów kawy. Różnią się one głównie smakiem, ale ich działanie jest zbliżone. We wszystkich znajduje się bowiem jeden, kluczowy składnik, a mianowicie kofeina. To ona pobudza organizm do działania i neutralizuje zmęczenie. Niestety będąc smakoszem kawy, trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że spożywanie jej w zbyt dużej ilości może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Z tego względu warto ograniczać spożycie kawy, zastępując ją czasami pewnymi zamiennikami. Co może skutecznie zastąpić kawę?

Na jakie napoje dodające energii warto postawić?

Doskonałym zamiennikiem dla kawy jest yerba mate, którą można zakupić m.in. z oferty sklepu internetowego https://ellatinoshop.com/, gromadzącego wysokiej jakości yerbę od różnych producentów. Yerba mate to naturalny napar przyrządzany z liści i innych elementów ostrokrzewu paragwajskiego. Ma właściwości pobudzające, a co za tym idzie, zwiększa zdolność koncentracji. Oprócz tego stymuluje centralny układ nerwowy, nie powodując przy tym efektów ubocznych w postaci rozdrażnienia czy nadmiernej nerwowości. Poza yerba mate dobrymi zamiennikami dla kawy są guarana, kakao czy też odpowiednio zaparzona zielona herbata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rozwój działalności i marki – na jakie elementy powinno się zwrócić uwagę?
Rozwój działalności i marki – na jakie elementy powinno się zwrócić uwagę?
Aby działalność mogła się rozwijać i przynosiła coraz większe zyski, trzeba przede wszystkim zadbać o to, aby spełniała oczekiwania swoich […]
Polecamy