Pomysły na elewację domu

Dom
punktzaczepienia
Pomysły na elewację domu
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym domu jednorodzinnym niezwykle istotną rolę odgrywa elewacja. Jest to nic innego jak zewnętrzna warstwa pokrycia ścian, która gwarantuje budynkowi optymalną ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Poza tym stanowi swoistą wizytówkę obiektu, zapewniając mu estetyczny wygląd na długie lata. Oczywiście podstawowym warunkiem jest tutaj wystarczająco atrakcyjne wykończenie tej powierzchni. 

Wydawanie ogromnych pieniędzy nie jest konieczne 

Sprawdzony sposób na uzyskanie pięknej elewacji to z pewnością wyłożenie jej kolorowymi płytkami klinkierowymi (czerwonymi, żółtymi, brązowymi itp.). Materiały te pasują idealnie zarówno do tradycyjnych budynków, jak i tych bardziej nowoczesnych – np. o skomplikowanej bryle. Wspomniane płytki są zdecydowanie lżejsze od zwykłych cegieł, a jednocześnie bardzo wytrzymałe oraz łatwe w montażu (wystarczy użyć mrozoodpornej zaprawy klejowej). Ciekawą alternatywę stanowią deski z naturalnego drewna modrzewiowego lub egzotycznego, a także płyty granitowe, marmurowe, ewentualnie sjenitowe. Ponadto doskonale sprawdza się sztukateria elewacyjna, obejmująca różne komponenty wykonane z polistyrenu ekstradowanego. Na uwagę zasługują szczególnie gzymsy, bonie, listy wokółokienne, kolumny, fasety i wsporniki. Dodają one obiektowi elegancji i optycznie go powiększają. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki sprzęt jest niezbędny na budowie?
Jaki sprzęt jest niezbędny na budowie?
Wiele osób marzy o posiadaniu własnego domu jednorodzinnego, ponieważ stanowi od wprost idealne miejsce do życia oraz wychowywania dzieci. Proces […]
Polecamy