W dzisiejszych czasach każdy chce mieć nie tylko zdrowe, ale przede wszystkim białe zęby. Używamy past wybielających, staramy się często myć zęby, dbamy o nie na różne sposoby. Czasem jednak to nie wystarczy. Wtedy warto pomyśleć o bardziej profesjonalnych metodach wybielania.
W ostatnich latach bardzo popularne stało się wybielanie zębów nakładkowe. Przeprowadzane jest ono w dwóch etapach. Pierwszy z nich to wizyta w gabinecie stomatologicznym, podczas, której lekarz wykonuje odlew obu szczęk. Drugi etap to domowe korzystanie z nakładek przygotowanych przez lekarza na podstawie powstałych odlewów. Nakładki należy nosić w ciągu dnia według instrukcji stomatologa. Cały proces trwa zwykle 2 tygodnie.
Zanim jednak przystąpimy do wykonania odlewów szczęki konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim należy pamiętać, że wybielanie zębów można przeprowadzić jedynie na zdrowych zębach. Dlatego przed wybielaniem konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego przeglądu i naprawa wszystkich ubytków. Zęby muszą być pozbawione próchnicy, plomby trwałe, a każde uszkodzenie odpowiednio zabezpieczone.
Przed rozpoczęciem wybielania konieczne jest również pozbycie się kamienia nazębnego. Jeśli posiadamy jego nadmiar, wykonany odlew mógłby niedokładnie przywierać do zębów, a tym samym całe wybielanie byłoby nieskuteczne. Odkamienianie najlepiej jest wykonać na kilka dni przed wizytą u stomatologa w celu wykonania odlewu do nakładki i po zakończeniu wcześniejszego leczenia zębów.