Jak dawkować CBD?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Jak dawkować CBD?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oleje konopne zyskują w ostatnim czasie na popularności. Zawierając duże stężenie związku chemicznego zwanego CBD, wykazują one dość szerokie działanie. Dlatego ten specyfik może być wykorzystywany w trakcie leczenia wielu chorób. Niemniej jednak podobnie jak w przypadku wszystkich suplementów,  wpływ na organizm zależy również od odpowiedniej dawki. 

Rozsądne podejście

Każdy z nas ma inny organizm, dlatego różnie reagujemy na niektóre substancje. Podobnie jest również w przypadku stosowania kannabidiolu. Z tego powodu zażywanie oleju konopnego, zawierającego właśnie CBD, najlepiej jest rozpocząć od minimalnej dawki. Na samym początku wystarczy nawet 1 kropla oleju rano i wieczorem. W taki sposób bowiem mamy szansę sprawdzić, jak nasz organizm zareaguje na ten związek. W przypadku braku odczuwania negatywnych skutków po około 7 dniach możemy tę dawkę nieco zwiększyć np. do 2 kropel dwa razy dziennie. Oczywiście oprócz ilości istotne jest również stężenie CBD w produkcie, który nabywamy. Dlatego rozpoczynając terapię tego typu specyfikami, najlepiej jest kupić olej konopny 5 lub 10%. Po pewnym czasie, kiedy przyjmowana przez nas ilość będzie większa, możemy zdecydować się na wyrób bardziej stężony np. olej konopny 15%. Jak widać w stosowaniu różnych suplementów, najważniejsze jest zbadanie wpływu danego specyfiku na nasze ciało. Podchodząc rozsądnie do przyjmowania wszelkich środków, mamy szansę uniknąć wielu działań niepożądanych, a przede wszystkim odczuć rozmaite korzyści płynące z ich używania.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki akumulator wybrać do swojego auta?
Jaki akumulator wybrać do swojego auta?
Zastosowana technologia Producenci akumulatorów samochodowych oferują klientom urządzenia wykonane w różnych technologiach. Najchętniej wybierane przez klientów są akumulatory kwasowo-ołowiowe wynalezione […]
Polecamy