Czym zajmuje się optometrysta i kiedy się do niego udać?

Należy zgłosić się do optometrysty, jeśli potrzebujesz nowych okularów lub kontaktów lub jeśli Twój wzrok znacznie się pogorszył od ostatniego badania.

Kim jest?

Optometrysta to lekarz, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób oczu, zaburzeń i urazów. Optometryści są przeszkoleni do badania oczu i powiązanych struktur. Używają sprzętu takiego jak tonometry do pomiaru ciśnienia w oku, lampy szczelinowe (mikroskopy) do oglądania przedniej części oka, kamery do badania tylnej części oka i wielu innych instrumentów do diagnozowania problemów z siatkówką, jaskry, zwyrodnienia plamki żółtej i innych chorób oczu.

Optometryści mogą przepisywać leki na pewne schorzenia oczu i przeprowadzać operacje zarówno na oczach dzieci, jak i dorosłych (okulistyczne). Dopasowują również soczewki kontaktowe i okulary.

Czego nie robi?

Optometryści nie mogą wykonywać żadnych zabiegów chirurgicznych na oczach. Nie mogą leczyć warunków medycznych, takich jak cukrzyca lub wysokie ciśnienie krwi za pomocą leków, które wpływają na wizję. Nie mogą również przepisywać leków, które mają wpływ na wzrok lub przepisywać leków, które wymagają pisemnej recepty od lekarza medycyny lub dentysty.

Jeśli chcesz skontrolować swój wzrok, to optometrysta Poznań, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 5 =