Sposoby na ochronę domu przed burzą

Dom
punktzaczepienia
Sposoby na ochronę domu przed burzą
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gwałtowne burze z piorunami mogą wywołać wiele przykrych konsekwencji i spowodować zniszczenia. Uderzenie pioruna może zniszczyć sprzęty elektroniczne, jakie znajdują się w domu. Warto więc dowiedzieć, w jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć swój dobytek przed burzami. 

Najskuteczniejsze sposoby na zabezpieczenie swojego domu przed burzami

W momencie, gdy zauważymy, że zbliża się burza musimy zadbać o to, aby wszystkie drzwi i okna były dobrze zamknięte. Podczas burzy nie wolno także zbliżać się do okien, ponieważ grozi to porażeniem piorunem. Pod żadnym pozorem nie powinno się także dotykać urządzeń, które podłączone są do kontaktu. Dobrze je również odłączyć od źródła prądu, aby uniknąć sytuacji, w której mogłyby się spalić. Warto także zabezpieczyć swój dom za pomocą instalacji odgromowej. Piorunochron ubezpiecza bowiem przed niespodziewanym uderzeniem pioruna w dom lub najbliższe otoczenie. Aby piorunochron działał prawidłowo musi być zainstalowany przez fachowca posiadającego niezbędną wiedzę. Firmę świadczącą usługi związane z projektowaniem i wykonywaniem instalacji elektrycznych znaleźć można pod adresem http://inelt.pl/uslugi-elektryczne/. Kolejnym skutecznym sposobem na to, aby ochronić swój dom i sprzęty elektroniczne przed negatywnymi konsekwencjami burzy są ograniczniki przepięć. Zapobiegają one powstawaniu pożaru na skutek uderzenia pioruna. Warto także zaopatrzyć się w listwy antyprzepięciowe, które odcinają dopływ energii elektrycznej w momencie, gdy wykryte zostanie niebezpieczne przepięcie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesne kotły grzewcze
Nowoczesne kotły grzewcze
Ogrzewanie domu należy dobrze zaplanować już na pierwszych etapach budowy. To od wyboru właściwej metody ogrzewania zależy cały nasz późniejszy […]
Polecamy