Salon vintage – co do niego wstawić?

Dom
punktzaczepienia
Salon vintage – co do niego wstawić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych stylów architektonicznych, ale od wielu lat niesłabnącym powodzeniem cieszy się styl vintage. Jest to spowodowane sentymentem, jaki ludzie mają do lat minionych i ówczesnej sztuki czy mody. Przedmioty codziennego użytku z przeszłości, takie jak stylowe meble, ceramika czy oświetlenie, charakteryzują się intrygującym wzornictwem, a przy tym są funkcjonalne. Wprowadzają zatem do wnętrza salonu niepowtarzalny urok.

Proste rozwiązania dają najlepsze efekty

Najprościej wprowadzić styl vintage do wnętrza salonu, wzbogacając je o drobiazgi z epoki. Może to być np. wazon, figurka, kieliszki i szklanki, misy, cukiernice czy karafki ze znanych w naszym kraju (i na całym świecie) fabryk porcelany czy hut szkła.

Elementy te powinniśmy ustawić na komodzie lub półce. Jeśli chodzi o meble pokojowe w stylu vintage, to wystarczy wybrać się na pchli targ w poszukiwaniu skarbów. Można tam nabyć zarówno produkty w dobrym stanie, jak i te przeznaczone do renowacji. W ten sposób urządzimy salon tanio i jednocześnie w zgodzie z ekologią.

Zwłaszcza proste fotele z drewna to meble świetnie pasujące do omawianego stylu. Wzbogaćmy je o piękną tapicerkę, dając im w ten sposób drugą młodość. Siedziska w krzesłach również powinniśmy odświeżyć poprzez użycie wzorzystych tkanin (w kwadraty, koła czy trójkąty).

Oprócz tego, wrażenie retro uzyskamy, wprowadzając do salonu kredens, stół z wysokim połyskiem, fotel na toczonych nogach, niewielki stolik kawowy czy bufet na tzw. skośnych nóżkach. Jeśli zależy nam na oryginalności, a jednocześnie nie chcemy wydawać mnóstwa pieniędzy, powinniśmy zwrócić uwagę na dostępne meble w Poznaniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gotowanie – które elementy odzieży są niezbędne
Gotowanie – które elementy odzieży są niezbędne
Wszystkie osoby zajmujące się zawodowo gotowaniem muszą być odpowiednio ubrane podczas przebywania w kuchni. Odzież wykorzystywana w gastronomii musi być […]
Polecamy