Stomatologia dziecięca, czyli jak dbać o zęby od najmłodszych lat

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Stomatologia dziecięca, czyli jak dbać o zęby od najmłodszych lat
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stomatologia dziecięca to dziedzina zajmująca się zdrowiem zębów niemowląt, dzieci i młodzieży. Stomatolodzy dziecięcy współpracują z innymi członkami zespołu stomatologicznego, aby zapewnić wykształcenie u najmłodszych dobrych nawyków w zakresie zdrowia jamy ustnej oraz utrzymanie zębów aż do momentu pojawienia się zębów stałych.

Założenia i cele stomatologii dziecięcej

Celem stomatologii dziecięcej jest zapewnienie opieki stomatologicznej młodym ludziom w sposób odpowiedni do ich wieku, etapu rozwoju i poziomu zrozumienia. Stomatolodzy dziecięcy są specjalnie przeszkoleni i posiadają certyfikaty uprawniające ich do zajmowania się zębami u dzieci.

Różnice pomiędzy leczeniem zębów u dzieci, a dorosłych

Dentyści dziecięcy stosują inne techniki niż dentyści dorośli. Mogą oni używać mniejszych narzędzi, ponieważ jama ustna dzieci jest mniejsza niż dorosłych. Rzadziej też wykonują zdjęcia rentgenowskie, ponieważ większość dzieci nie ma ubytków aż do późniejszego wieku. Stosują oni uszczelniacze na pierwszych zębach trzonowych, aby zapobiec powstawaniu próchnicy. Aby się przekonać o pełnym zakresie usług warto wybrać odpowiednią pomoc w tym zakresie, jak chociażby gabinet dentystyczny apDENT Poznań jest miastem, w którym można go bez problemu znaleźć.

Czas potrzebny na leczenie różni się w zależności od dziecka, ale większość dzieci potrzebuje co najmniej dwóch wizyt w roku w celu regularnych badań kontrolnych i czyszczenia zębów. Niektóre dzieci mogą wymagać częstszych wizyt, jeśli mają specjalne potrzeby lub problemy z zębami lub dziąsłami, które wymagają dodatkowej opieki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaką suplementację stosować podczas redukcji wagi?
Jaką suplementację stosować podczas redukcji wagi?
Wielu sportowców dąży do rozbudowanej sylwetki, objawiającej się wyraźnie zwiększoną masą mięśniową. Niezbędny jest do tego oczywiście porządny trening siłowy […]
Polecamy