Jak wygląda leczenie kanałowe i kiedy jest konieczne?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Jak wygląda leczenie kanałowe i kiedy jest konieczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wizyty u dentystów nie są ulubionym zajęciem nikogo z nas. Większość osób napawają wręcz panicznym strachem. Boimy się przede wszystkim bólu, który wiąże się z różnymi zabiegami. Leczenie kanałowe jest jednym z tych, przed którym pacjenci straszą się nawzajem. Krąży opinia, że jest ono niesamowicie bolesne. Okazuje się jednak, że to nieprawda. Odpowiednie znieczulenie spowoduje, że nie poczujemy nic poza wkłuciem igły w czasie podawania znieczulenia. Czy jednak leczenie kanałowe zawsze jest konieczne? Przekonajmy się.

Zapalenie miazgi zęba

Zdecydowanie najczęstszą przyczyną stosowania leczenia kanałowego jest bardzo silne i nieodwracalne zapalenie miazgi zębowej. W takiej sytuacji, gdyby nie możliwość skorzystania z tytułowego zabiegu, ząb należałoby poddać ekstrakcji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod, takich jak leczenie kanałowe pod mikroskopem, można uniknąć utraty takiego zęba. Jest to szczególnie ważne w przypadku przedniego garnituru zębowego. Tutaj wszelkie braki są bowiem od razu widoczne z zewnątrz.

Jak wygląda zabieg?

Znakomita większość dentystów wykorzystuje mikroskopy endodontyczne, których użycie znacznie zwiększa szansę na powodzenie leczenia. Dlatego też ważne jest, by zabiegu dokonywał dobry stomatolog Tychy – Studio Uśmiechu to jedno z miejsc, gdzie możemy udać się na taki zabieg. Wykorzystując mikroskop, dentysta najpierw usuwa wszelkie zmiany próchnicze, a następnie odnajduje wszystkie kanały zębowe. Za ich pomocą usuwa z wnętrza zęba wszelkie pozostałości żywej i martwej miazgi, a następnie wypełnia ząb specjalną substancją uszczelniającą. Dzięki temu można uniknąć rozwoju bakterii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie zamówić stronę www w rozsądnej cenie?
Gdzie zamówić stronę www w rozsądnej cenie?
Każdy rozsądny przedsiębiorca w dzisiejszych czasach potrzebuje strony internetowej. Nie chodzi o to by tworzyć tam unikalne treści czy zbierać […]
Polecamy