Czy oświetlenie ledowe sprawdzi się w kuchni?

Dom
punktzaczepienia
Czy oświetlenie ledowe sprawdzi się w kuchni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to pomieszczenie domowe, w którym zazwyczaj spędzamy dużo czasu w ciągu dnia – nie tylko poświęcając go na gotowanie i jedzenie, ale również rozmowy z rodziną. Z tego powodu powinna być bardzo rozsądnie rozjaśniona. Znakomicie sprawdzi się tutaj zwłaszcza nowoczesne oświetlenie LED, ponieważ jest wyjątkowo energooszczędne, a dodatkowo jego żywotność sięga nawet 20 lat. Warto przede wszystkim zamontować w różnych miejscach estetyczne oraz wydajne taśmy ledowe.

Skuteczny sposób na rozjaśnienie blatów, szafek i nie tylko

W przestrzeni kuchennej wymagane jest w pierwszej kolejności źródło równomiernie rozjaśniające całe wnętrze. W tej roli wprost doskonale poradzi sobie z pewnością lampa sufitowa o okrągłym lub podłużnym kształcie, wyposażona w ekonomiczną żarówkę ledową dającą jasne światło o białej barwie. Alternatywę stanowi sufit podwieszany z wbudowanymi punktami LED okalającymi konstrukcję. W tym przypadku zaleca się podłączenie poszczególnych lampek do sterownika, tak aby można było bez problemu przyciemniać je wedle uznania.

Jeśli natomiast chodzi stricte o robocze blaty kuchenne, to optymalnym rozwiązaniem jest zamontowanie nad nimi specjalnych taśm LED (na całej długości), dzięki którym światło dotrze w dosłownie każdy zakamarek, w znacznym stopniu ułatwiając wykonywanie wszelkich czynności. To samo dotyczy półek, szafek i okapu. Optymalnym wyborem jest taśma wodoodporna umieszczona w aluminiowym profilu, o mocy co najmniej 8 W i świetle 4000 kelwinów (barwa uniwersalna, pasująca do kolorystyki płytek).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są objawy nerwicy?
Jakie są objawy nerwicy?
Sytuacje stresujące oraz nawarstwiające się niekorzystne okoliczności mogą oddziaływać bezpośrednio na kondycję psychiczną każdego z nas. Jeżeli niepokojące objawy utrzymują […]
Polecamy