W co warto się zaopatrzyć zanim zdecydujemy się na adopcję kota?

Posiadanie w domu kota przynosi wiele radości, nie można jednak zapominać także o odpowiedzialności i obowiązkach względem zwierzaka. Podpisując dokumenty adopcyjne, zobowiązujemy się w końcu do zapewnienia dla kota jak najlepszych warunków, otoczenia go opieką i troską, a także dołożenia starań, żeby czuł się w naszym domu jak najlepiej. Niezbędne będą tu zaś pewne akcesoria. Jakie dokładnie?

Wyprawka dla kota – co powinna zawierać?

Kot może się wydawać mniej wymagającym zwierzęciem od psa – w końcu załatwia swoje potrzeby fizjologiczne w domu i nie wymaga wyprowadzania na spacery. Jest to jednak tylko pozorne – kot potrzebuje tak samo troski i zajęcia. Na początek, przed przeprowadzką nowego domownika, należy zadbać o jego podstawowe potrzeby. Trzeba więc kupić solidne miski na jedzenie i wodę (świetnie sprawdzają się ceramiczne), dobrej jakości karmę suchą i mokrą oraz kuwetę i żwirek. Dobrze byłoby też przygotować dla kociaka jego własne miejsce, czyli legowisko i zapewnić przestrzeń do zabawy: przydadzą się różnego rodzaju piłeczki i myszki.

Pielęgnacja i higiena – o czym pamiętać?

Przyjęło się, że koty samodzielnie dbają o czystość, jednak chcąc zapewnić swojemu zwierzakowi jak największy komfort i piękny wygląd (dotyczy to szczególnie kotów długowłosych), warto wyposażyć się w specjalny szampon i odżywkę pielęgnacyjną.

Sierść kota wymaga też regularnego wyczesywania. I tutaj niezbędna będzie szczotka do sierści lub furminator dla kotów długowłosych. Gdzie kupić te wszystkie rzeczy? Najlepiej szukać tych produktów w profesjonalnych sklepach dla kotów, takich jak np. https://pociechowo.pl. Są tam również różnego rodzaju drapaki, które pomogą ochronić meble przed kocimi pazurami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =