Wibratory do betonu – wszystko co musisz wiedzieć

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Wibratory do betonu – wszystko co musisz wiedzieć
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Beton to materiał budowlany stanowiący mieszankę cementu, kruszywa w formie piasku lub żwiru, a także zwykłej wody. Używany jest powszechnie choćby do wykonywania fundamentów, ścian, posadzek, stropów, schodów, słupów oraz płyt. Aby po zastygnięciu osiągnął optymalną wytrzymałość i idealnie zwartą strukturę, należy go koniecznie zagęścić za pomocą specjalnego wibratora. Wiele funkcjonalnych modeli znajdziemy w asortymencie tej chorzowskiej firmy: https://norwit.pl/15-wibrowanie-betonu.

Gwarancja długiej żywotności obiektu budowlanego 

Omawiane wibratory służą przede wszystkim do pozbywania się niepożądanych pęcherzyków powietrza z mieszanki. Rezygnacja z ich stosowania grozi rozwarstwieniem materiału w przyszłości, co może skutkować nieestetycznymi pęknięciami, a nawet zawaleniem się danego budynku. Najbardziej popularnym rodzajem wibratora jest model pogrążalny (zwany inaczej wgłębnym), bazujący na napędzie elektrycznym lub sprężonym powietrzu. Jego kluczowy element to specyficzna buława z mimośrodem osadzonym dookoła łożyskami. Zostaje ona wprowadzona w ruch obrotowy, dzięki czemu generuje wibracje osiągające częstotliwość około 18 000 obrotów na minutę. Rezultatem jest uzyskanie jednolitej, w pełni homogenicznej masy bez jakichkolwiek rozwarstwień. Oprócz tego na rynku dostępne są wibratory przyczepne i powierzchniowe. Te pierwsze nie stykają się z samą wylewką, ale są przyczepiane bezpośrednio do płyt i ścian. Drugie z kolei posiadają stalową płytę wprawiają w drgania poprzez silnik. Z powodu dużych gabarytów sprawdzają się zwłaszcza przy zagęszczaniu rozległych posadzek w obiektach przemysłowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego zajęcia muzyczne dla przedszkolaków są ważne?
Dlaczego zajęcia muzyczne dla przedszkolaków są ważne?
Inwestycja w rozwój dzieci już na wczesnym etapie daje im większe szanse lepszego startu w dorosłość, a tym samym dobrą […]
Polecamy