Koperty medyczne – jaka jest ich charakterystyka?

Do czego służą?

Koperty medyczne służą do ochrony i zaklejania wrażliwych dokumentów. Ten rodzaj kopert wykonany jest zazwyczaj z przezroczystego polietylenu lub polipropylenu, który znany jest również jako celofan.

Ochrona, jaką zapewniają takie koperty, wynika z faktu, że posiadają one warstwę wodoodporną, więc doskonale nadają się do utrzymania dokumentów w suchości w przypadku ich zamoczenia. Dzięki temu są idealnym wyborem do użytku medycznego, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z wrażliwymi informacjami o pacjentach.

Różne rozmiary i kolory

Koperty medyczne występują w różnych rozmiarach i kolorach. Najczęściej spotykane są te z okienkami, na których można napisać ważne szczegóły dotyczące zawartości wewnątrz koperty. Szczegóły te obejmują nazwisko i adres pacjenta, nazwisko lekarza i inne informacje związane z placówką opieki zdrowotnej lub szpitalem.

Koperty medyczne można znaleźć w każdym sklepie z artykułami biurowymi lub aptece w pobliżu. Niektóre apteki sprzedają je nawet po pudełku, dzięki czemu nie musisz się martwić, że zabraknie ich w każdej chwili. Każde pudełko zawiera setki kopert, które mogą być używane przez co najmniej kilka lat, w zależności od tego, jak często potrzebujesz ich w swoim codziennym życiu.

Kolejną zaletą kopert medycznych jest to, że można je łatwo otwierać i zamykać, nie uszkadzając ich zawartości wewnątrz nich – w przeciwieństwie do zwykłych kopert, które wymagają nożyczek lub nożyków do papieru.

Jeśli szukasz odpowiedniej koperty, to dostaniesz ją w sklepie plast-farb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × cztery =