Koperty medyczne – jaka jest ich charakterystyka?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Koperty medyczne – jaka jest ich charakterystyka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do czego służą?

Koperty medyczne służą do ochrony i zaklejania wrażliwych dokumentów. Ten rodzaj kopert wykonany jest zazwyczaj z przezroczystego polietylenu lub polipropylenu, który znany jest również jako celofan.

Ochrona, jaką zapewniają takie koperty, wynika z faktu, że posiadają one warstwę wodoodporną, więc doskonale nadają się do utrzymania dokumentów w suchości w przypadku ich zamoczenia. Dzięki temu są idealnym wyborem do użytku medycznego, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z wrażliwymi informacjami o pacjentach.

Różne rozmiary i kolory

Koperty medyczne występują w różnych rozmiarach i kolorach. Najczęściej spotykane są te z okienkami, na których można napisać ważne szczegóły dotyczące zawartości wewnątrz koperty. Szczegóły te obejmują nazwisko i adres pacjenta, nazwisko lekarza i inne informacje związane z placówką opieki zdrowotnej lub szpitalem.

Koperty medyczne można znaleźć w każdym sklepie z artykułami biurowymi lub aptece w pobliżu. Niektóre apteki sprzedają je nawet po pudełku, dzięki czemu nie musisz się martwić, że zabraknie ich w każdej chwili. Każde pudełko zawiera setki kopert, które mogą być używane przez co najmniej kilka lat, w zależności od tego, jak często potrzebujesz ich w swoim codziennym życiu.

Kolejną zaletą kopert medycznych jest to, że można je łatwo otwierać i zamykać, nie uszkadzając ich zawartości wewnątrz nich – w przeciwieństwie do zwykłych kopert, które wymagają nożyczek lub nożyków do papieru.

Jeśli szukasz odpowiedniej koperty, to dostaniesz ją w sklepie plast-farb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zostaniesz rodzicem? Sprawdź, co warto kupić przed narodzinami dziecka
Zostaniesz rodzicem? Sprawdź, co warto kupić przed narodzinami dziecka
Kiedy zbliża się dzień narodzin dziecka lista niezbędnych zakupów rośnie. Młody rodzic nie zawsze orientuje się, co jest niezbędne i […]
Polecamy